صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

حواله وسترن یونیون | انتقال پول با Western Union

وسترن یونیون Western Union یک شرکت ارائه‌ دهنده خدمات مالی و ارتباطی است که در سال 1851 توسط ازرا کرنل بنیان‌گذاری شد و ستاد آن در مریدیان، کلرادو ایالات متحده آمریکا قرار دارد. وسترن یونیون خدمات گوناگونی از جمله تراکنش فرد به فرد، حواله پستی پول، پرداخت‌های تجاری و خدمات اقتصادی ارائه می‌دهد. 

 با وجود تحریم های بین المللی در ایران و نبود شعبه رسمی وسترن یونیون امکان انتقال حواله از داخل ایران برای هم وطنان عزیز میسر نمی باشد از این رو گروه مالی صرافی ستین با دارا بودن نمایندگی وسترن یونیون در خارج کشور مسیری سریع و مطمئن را فراهم کرده است تا هم وطنان عزیز بتوانند در سریع ترین زمان ممکن حواله وسترن یونیون خود را انجام دهند.

 

 

پرسش های متداول :

وسترن یونیون چگونه کار می کند ؟

شخص فرستنده با در دست داشتن وجه پرداختی و همچنین مدرک شناسایی به یکی از نمایندگی‌های این شرکت رفته و فرمی را که در آن نام و نام خانوادگی خود، نام، نام خانوادگی و نام شهر فرد گیرنده در آن گنجانده شده را پر کرده و سپس آن فرم به همراه پول را به کارگزار دفتر می‌سپارد. سپس از کارگزار دفتر کدی به وی داده می شود. فرستنده این کد را تنها و تنها در اختیار فرد گیرنده قرار می دهد و گیرنده با همراه داشتن مدرک شناسایی عکس دار به شعبه شرکت در شهر خود رفته و پس از دادن کد، پول را دریافت می کند. این جابجایی همواره در کمتر از چند ساعت انجام می‌شود.

سقف انتقال حواله در وسترن یونیون چقدر است ؟

سقف قانونی در وسترن یونیون 7500 دلار آمریکا می باشد و تا این سقف مجاز به ارسال حواله به کشورهای مجاز در دریافت وسترن یونیون هستید.

 به چه کشورهایی میتوان حواله وسترن یونیون ارسال کرد ؟

به کلیه کشورهای تحت پوشش وسترن یونیون امکان ارسال وجود دارد و محدودیتی برای ارسال حواله وجود ندارد.

چگونه می توان وضعیت حواله وسترن یونیون را چک کرد ؟

پس از ارسال حواله وسترن یونیون شعبه یک کد 10 رقمی تحت عنوان MTCN به فرستنده می دهد و ما نیز این کد را در قالب یک رسید رسمی به متقاضی تحویل می دهیم این کد به هنگام دریافت حواله الزامی میباشد به شعبه وسترن یونیون داده شود ضمن اینکه میتوانید وضعیت حواله را به صورت آنلاین در سایت رسمی وسترن یونیون چک نمایید و در صورتی که پول تحویل گیرنده شده باشد وضعیت تحویل شد میزند و در صورتی که کنسل شده باشد وضعیت را کنسل میزند و در صورتی که پول برگشت خورده باشد وضعیت ریفاند میزند.

مبلغ حواله با چه ارزی در کشور مقصد تحویل گیرنده می شود ؟

 اصولا مبلغ حواله در بسیاری از کشورها با واحد پول کشور مقصد تحویل می شود و در صورت درخواست متقاضی و در صورتی که شعبه مقصد موجودی دلاری داشته باشد و قبول کند می تواند مبلغ حواله را به صورت دلار آمریکا تحویل دهد در نتیجه دریافت پول با واحد پول محلی و دلار می باشد . البته در کشورهای اتحادیه اروپا براساس قوانین داخلی فقط به صورت یورو پول قابل حواله شدن می باشد و به صورت دلاری قابل دریافت نمی باشد .

منشاء ارسال حواله وسترن یونیون چه کشورهایی می باشد ؟

گروه مالی صرافی ستین در کشورهای گرجستان, عراق و ترکیه دارای نمایندگی رسمی وسترن یونیون میباشد و از کشورهای اعلام شده در حال حاضر حواله انجام می شود.

برای ارسال حواله وسترن یونیون به چه اطلاعاتی نیاز است ؟

برای اینکه بتوانید درخواست وسترن یونیون ثبت کنید نیاز به مشخصات گیرنده حواله دارید که مهمترین اطلاعات الزامی برای ثبت درخواست حواله : نام , نام خانوادگی پاسپورتی , کشور و شهر مقصد می باشد .

 مدت زمان انجام حواله وسترن یونیون توسط صرافی ستین چقدر می باشد ؟

کلیه حواله های وسترن یونیون طی 1 الی 3 ساعت کاری در وقت کاری مجموعه انجام می شود و رسید معتبر و رسمی وسترن یونیون تقدیم به متقاضی حواله می گردد .

کارمزد انتقال حواله وسترن یونیون چقدر است ؟

میزان کارمزد براساس مبلغ حواله تعیین میشود یعنی اینکه میزان کارمزد در وسترن یونیون متغیر می باشد و هر چقدر مبلغ حواله به میزان سقف افزایش پیدا می کند کارمزد نیز بالا میرود و هر چه مبلغ به کف انتقال حواله کاهش پیدا کند میزان کارمزد کمتر می باشد .

چگونه می توان حواله وسترن یونیون انجام شده را کنسل کرد ؟

در صورتی که گیرنده پول حواله را دریافت نکرده باشد این امکان وجود دارد تا در صورت تقاضای فرستنده حواله کنسل شود و به کشور مبدا حواله پول ریفاند شود. توجه داشته باشید در صورتی که پول توسط گیرنده دریافت شده باشد امکان کنسل کردن طبیعتا وجود نخواهد داشت . برای مطلع شده از وضعیت حواله خود میتوانید با درج کد ام تی سی ان در سایت رسمی وسترن یونیون وضعیت حواله را رصد نمایید .

پس از کنسل شدن و برگشت حواله هیچ گونه کارمزدی از وسترن یونیون برگشت نمی شود و فقط مبلغ اصل حواله ریفاند می شود.

چگونه می توان نام یا نام خانوادگی گیرنده پول را در صورت بروز اشتباه اصلاح کرد ؟

در صورتی که مشخصات فردی گیرنده دچار اشتباه تایپی شده و یا حرفی کم دارد یا اشتباه شده باشد امکان اصلاح کردن وجود دارد توجه داشته باشد امکان تغییر نام و نام خانوادگی وجود ندارد تنها میتوان همان مشخصات را اصلاح کرد و در صورتی که بخواهید به فرد دیگری پول را حواله کنید لازم میباشد در ابتدا درخواست کنسلی بدهید .

امکان بلاک شدن حواله در وسترن یونیون وجود دارد ؟

بله در صورتی که مشخصات فرد گیرنده در لیست افراد لیمتی باشد امکان دریافت حواله میسر نمی باشد. در بسیاری از مواقع فرد گیرنده به خاطر دریافت زیاد حواله در طی ماه بلاک می شود و برای جلوگیری از پولشویی سیستم وسترن یونیون حداکثر تا سقف مشخصی را در ماه برای هر فرد تعیین کرده است. در بسیاری از مواقع حواله های بلاک شده توسط وسترن یونیون پس از گذشت چند روز به مبدا برگشت میخورد و قابل دریافت می باشد و مشکلی از بابت دریافت مبلغ حواله وجود ندارد و گروه مالی صرافی ستین کارهای پیگیری و برگشت پول را در صورت نیاز انجام می دهد .

حواله وسترن یونیون مناسب چه افرادی می باشد ؟

وسترن یونیون مناسب ترین راه جهت ارسال حواله فوری پول به کشورهای مختلف میباشد و مهمترین مزیت آن سرعت ارسال حواله و عدم نیاز به حساب بانکی می باشد . این حواله مناسب برای اشخاصی می باشد که نیازمند دریافت پول در کمتر از سه ساعت کاری هستند و زمان لازم برای دریافت حواله بر روی شبکه بانکی را ندارند یا اصلا در کشور مقصد فاقد حساب بانکی هستند و نیازمند پول نقد هستند .

در کجا می توان وضعیت حواله را با کد MTCN چک کرد ؟

در سایت رسمی وسترن یونیون با آدرس  https://www.westernunion.com/global-service/track-transfer

 

گروه مالی صرافی ستین با سال ها تجربه و تخصص در حوزه پرداخت های بین المللی آماده ارائه کلیه خدمات وسترن یونیون به شما مشتریان محترم می باشد و در صورتی که نیازمند راهنمایی بیشتری در خصوص ارسال حواله با وسترن یونیون هستید می توانید در ساعات کاری با تلفن پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.