صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

ارسال حواله سوئیفت به حساب شرکتی SWIFT

سوئیفت (به انگلیسی: SWIFT) و به‌طور کامل: جامعهٔ جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (به انگلیسی: Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) یک انجمن تعاونی غیرانتفاعی است که در ماه مهٔ ۱۹۷۳ میلادی توسط ۲۳۹ بانک از پانزده کشور اروپایی و آمریکای شمالی راه‌اندازی گردید و هدف از آن جایگزینی روش‌های ارتباطی غیر استاندارد کاغذی یا از طریق Telex در سطح بین‌المللی با یک روش استاندارد شدهٔ جهانی بود.

سامانهٔ سوئیفت جهت فرستادن و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانک‌های داخل کشور و بانک‌های خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر تمام بانک‌های داخلی ایران از طریق خطوط Leased یا ماهواره به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل گردیده و از طریق سیستم ماهواره‌ای پیام‌ها را برای بانک‌های مورد نظر ارسال می‌نمایند. این سیستم جهت سرعت بخشیدن به انجام معاملات ارز و جلب رضایت مشتریان و همچنین هماهنگی تمام عملیات ارزی در سطح جهانی با استفاده از یک نرم‌افزار استاندارد مورد توجه واقع گردیده‌است.

با توجه به تحریم های بین المللی بانک های ایران ارتباط سوئیفت با ایران به کلیه بانک ها قطع میباشد از این رو امکان مبادلات ارزی بین ایران با سایر کشورها فراهم نمیباشد از این رو متقاضیان جهت ارسال حواله به شکل سوئیفت میبایستی از طریق صرافی یا شرکت های ارائه خدمات ارزی این کار را انجام دهند . صرافی ستین با سال ها فعالیت و تجربه در حوزه پرداخت های خارجی این امکان را فراهم کرده است تا در سریع ترین زمان به صورت آنلاین سفارشات خود را به هر کشوری که میخواهید انجام دهید .

 

سوالات متداول در خصوص ارسال حواله سوئیفت به حساب شرکت :

1- کارمزد ارسال حواله سوئیفت به حساب شرکتی چقدر میباشد ؟

کارمزد براساس مبلغ حواله متغیر میباشد و حداقل 80 واحد ارزی و حداکثر 150 واحد به ازای هر تراکش دریافت میشود .

2- به چه کشورهایی میتوان حواله سوئیفت زد ؟

به کلیه کشورهایی که به سیستم سوئیفت متصل هستند امکان ارسال حواله وجود دارد از قبیل »: چین , آمریکا , کانادا , اروپا و ...

3- چگونه میتوان در صرافی ستین ثبت سفارش حواله سوئیفت شرکتی انجام داد ؟

برای ثبت درخواست کافیست در سایت عضو شوید و سپس در فرم مربوطه مشخصات حساب دریافت کننده را وارد نمایید و رقم حواله نیز به به صورت آنلاین محاسبه میشود و میتوان اینترنتی پرداخت کرد .

4- مدت زمان ارسال حواله چقدر است و پس از انجام حواله آیا رسیدی ارائه میشود ؟

مدت زمان ارسال حواله بین یک الی دو روز کاری میباشد و پس از انجام فایل رسید و سوئیفت برای متقاضی ارسال میشود .

5- نرخ ارز حواله چه ساعتی در سایت آپدیت میشود ؟

نرخ ارز حواله همه روزه ساعت 12 ظهر در سایت بروز رسانی میشود و تا ساعت 17 اعتبار دارد و اگر سفارشی خارج از ساعت کاری ثبت شود براساس نرخ فردا محاسبه نهایی میشود .

 

در صورتی که برای ارسال حواله سوئیفت به حساب شرکتی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید میتوانید با کارشناسان پشتیبانی صرافی ستین تماس حاصل فرمایید .