پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL IBT

تافل TOEFL یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که در 120 کشور دنیا برگزار می گردد و از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند. مدرک تافل برای شرکت در بیش از 9000 دانشگاه  در دنیا و بخصوص در دانشگاه های امریکایی از الویت بالایی برخودار است.  در ایران آزمون تافل هر سال  در شهر های مهم همچون  تهران، اصفهان، تبریز،  شیراز، ارومیه، آمل ، زنجان و کرمان برگزار می شود. این آزمون دارای دو نسخه است که هر کدام برای هدف خاصی طراحی و برگزار می شوند. اگر قصد ادامه تحصیل، کار یا مهاجرت در خارج از کشور را دارید باید ثبت نام و قبولی در این آزمون را مد نظر قرار دهید. گروه مالی صرافی ستین با وجود تحریم ها شما را در تحقق این هدف یاری رسانده تا بتوانید در این آزمون مهم ثبت نام و در پرداخت هزینه با دسترسی به یک درگاه پرداخت بین المللی در کوتاه ترین زمان مشکلی نداشته باشید. 

انواع آزمون تافل
آزمون تافل دارای دو ورژن TOEFL iBT اینترنتی و TOEFL pBT کاغذی است که معتبرترین آن iBT است که به صورت آنلاین در مراکز معتبر و مورد تایید ETS  برگزار می شود. این آزمون کاملا اینترنتی بوده و برای پاسخ دهی باید حتما در مراکز تعیین شده حضور یافته و از تجهیرات آن مکان استفاده کنید. سپس جواب ها به طور مستقیم برای موسسه ETS ارسال می شود. آزمون تافل کاغذی یا TOEFL pBT دیگر منسوخ شده و فقط در کشورهایی که دسترسی به اینترنت ندارند برگزار می شود.

 


مراحل آزمون تافل
این آزمون شامل 4 مهارت خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی در سطح آکادمیک می باشد که در حدود 3 ساعت طول کشیده و دارای نمره ارزشیابی 120 است.
 آزمون تافل با بخش خواندن (Reading) شروع می شود که این بحش دارای 55-35 سوال بوده که برای پاسخ دهی به آن در حدود 60 الی 90 دقیقه زمان دارید. برای پاسخ دهی بهتر به این بخش باید مدیریت زمان، خواندن سریع، دریافت ایده اصلی متن و دایره واژگان آکادمیک خود را نقویت کنید تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید.
 سپس گوش دادن یا همان (Listeningاست که شامل مکالمات بین دو نفر و ۳ یا ۴ سخنرانی است که این بخش نیز حدودا 60 سوال داشته که حداکثر 80 دقیقه  برای پاسخ به آن زمان دارید. 
بخش صحبت کردن (Speaking) شامل 4 قسمت است که در ابتدا باید درباره موضوعی که به شما داده می شود فکر کرده و سپس در مدت 45 تا 60 ثانیه درباره آن صحبت کنید. سپس باید یک متن را به دقت خوانده و به مکالمه مربوط به آن گوش دهید و در انتها به سوال پرسیده شده در مدت 30 ثانیه پاسخ دهید. در قسمت سوم هم مانند قسمت دوم بوده و تنها تقاوت آن در این است که به جای مکالمه باید به یک سخنرانی گوش دهید. در انتها نیز پس از گوش دادن به یک سخنرانی باید نظر خود را به طور خلاصه در 1 دقیقه بیان کنید. در این مرحله از آزمون صدای شما از طریق میکروفون ضبط و برای ETS فرستاده می‌شود.
 در بخش نوشتن (Writing) دارای 2 قسمت است که در ابتدا یک متن را خوانده و سپس به یک سخنرانی راجع به متن گوش می دهید و در انتها نظر خود را در قالب یک متن 150 تا 220 کلمه ای بنویسید.در قسمت دوم باید متنی 300 کلمه ای در مورد مطلب گفته شده بنویسید که برای این بخش نیز مجموعا 50 دقیقه زمان دارید.  

 ثبت نام در آزمون تافل
برای ثبت نام در آزمون تافل شما باید یک حساب کاربری در سایت ETS ایجاد کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را تا زمان برگزاری آزمون حفظ نمایید. فراموش نکنید در هنگام ثبت نام، اطلاعات هویتی شما باید کاملا با گذرنامه مطابقت داشته باشد زیرا پس از ایجاد حساب کاربری در صورت اشتباه قابل تصحیح نخواهد بود. 
از آنجا که ممکن است پس از پرداخت هزینه آزمون در ارسال نمره خود به دانشگاه ها با مشکل مواجه شوید بنابراین بهتر است هنگام ثبت نام از موسسه ETS بخواهید که نمره نهایی آزمون شما را برای حداقل۴ دانشگاه به صورت رایگان ارسال کند. در غیر اینصورت اگر تقاضای کارنامه چاپی داشته باشید، یک ماه پس از آزمون، این کارنامه به آدرس شما ارسال می‌شود.
مدت اعتبار مدرک آزمون تافل ۲ سال بوده و پس از آن، دیگر قابل استفاده و ارائه به هیچ دانشگاهی یا مرجعی نیست.

 

 

هزینه آزمون تافل
هزینه آزمون تافل 245 دلار است که درگاه آن 2 روز پیش از آزمون بسته می شود. در صورت تاخیر در ثبت نام هزینه آن 40 دلار بیشتر شده و شامل 285 دلار می شود. پس از مشخص  شدن زمان آزمون شما باید هزینه آن را از طریق درگاه پرداخت آنلاین به وسیله کارت های اعتباری بین المللی مانند Visa Card ،Master Card پرداخت نمایید. 
از آنجا که این امکان در کشور ما برای شما فراهم نیست گروه مالی صرافی ستین این پرداخت را برای شما از طریق ثبت سفارش یا درخواست در سریع ترین زمان انجام داده و تایید آن را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با اطمینان خاطر در آزمون شرکت کنید.