پرداخت هزینه آزمون جی آر ای GRE General

آزمون عمومی یا آزمون های سوابق تحصیلات تکمیلی GRE یکی از پرکاربردترین آزمون های استاندارد پذیرش در سطح جهان برای تحصیلات تکمیلی و حرفه ای است که از نزدیک نشان دهنده نوع تفکری است که شما در برنامه های تحصیلات تکمیلی امروزی خود، از جمله تجارت و حقوق، انجام خواهید داد. این مهارت شامل استدلال کلامی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی است که شما را می سنجد. این مهارت ها که در مدت زمان طولانی توسعه یافته اند و به یک رشته تحصیلی خاص مرتبط نیستند اما برای موفقیت  در زندگی کاری و شغلی همگی مهم هستند. این آزمون بخصوص برای کسانی که مایل به اخذ مدرک تخصصی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌ های معتبر دنیا به ویژه در ایالات متحده و کانادا، اروپا ، انگلیس ، سنگاپور ، و منطقه ANZ می‌باشند. با توجه به تحریم ها در کشورمان، گروه مالی صرافی ستین در این آزمون از ابتدا همراه شماست تا بتوانید بدون دردسر و در کوتاه ترین زمان ممکن با دسترسی آسان به درگاه های پرداخت بین المللی، ثبت نام کرده و هزینه آن را پرداخت نمایید.

فرآیند آزمون

کل فرآیند این آزمون، از زمان تایید ثبت نام تا انتخاب دانشگاه‌ ها برای ارسال و گزارش نمره، ۴ ساعت به طول می‌انجامد که شامل ۳ بخش کلامی، کمی و نگارش تحلیلی می باشد.

استدلال کلامی و کیفی
بخش استدلال کلامی توانایی شما را در موارد تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری از گفتمان، دلیل از داده های ناقص، شناسایی مفروضات و یا دیدگاه نویسنده اندازه گیری می کند. همچنین باید سطوح مختلف معنی مانند معنای تحت اللفظی، مجازی و قصد نویسنده را درک کنید. انتخاب نکات مهم، تشخیص نقاط اصلی از جزئی یا نامربوط، خلاصه کردن متن، درک ساختار یک متن، درک معنای تک تک کلمات، جملات و کل متون؛ روابط بین کلمات و مفاهیم از جمله موارد مهم در این بخش از آزمون می باشد.

استدلال کمی و ریاضیات 
بخش استدلال کمی توانایی شما را در موارد درک، تفسیر و تجزیه و تحلیل اطلاعات کمی، حل مسائل با استفاده از مدل های ریاضی، استفاده از مهارت های اولیه و مفاهیم ابتدایی حساب، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها را اندازه گیری می کند. 

نگارش تحلیلی
در بخش نگارش تحلیلی، توانایی شما در مواردی همچون اینکه چگونه ایده های پیچیده را به طور واضح و موثر بیان کنید و یا اینکه از ایده ها با دلایل و مثال های مرتبط پشتیبانی کنید اندازه گیری می شود. همچنین باید ادعاها و شواهد همراه با یک بحث منسجم و متمرکز را حفظ و بررسی کنید. علاوه بر این عناصر استاندارد انگلیسی به صورت نوشتاری کنترل می شود. این امر مستلزم ارائه پاسخ های متمرکز و مرتبط  بر اساس وظایف ارائه شده است تا بتوانید مهارت خود را در پاسخگویی مستقیم به یک کار به طور دقیق نشان دهید.ثبت نام آزمون عمومی GRE
برای شرکت در این آزمون می توانید به دو روش تلفتی و سایت اقدام کنید باید در سایت ETS حساب کاربری ایجاد کنید. دقت کنید اطلاعات هویتی شما دقیقا مانند گذرنامه باشد چون پس از ثبت نام امکان ویرایش وجود ندارد. سپس باید اطلاعات محل زندگی خود را به درستی وارد کنید زیرا الزامات شناسه بر اساس محل آزمون و کشور شهروندی شما متفاوت است و بر اساس آن آزمون صورت می گیرد.
هنگام انتخاب تاریخ آزمون، مطمئن شوید که نمرات شما به موقع برای مکان های درخواست شما گزارش می شود. کارنامه نمرات شما تقریبا 10 تا 15 روز پس از تاریخ آزمون شما برای دریافت کنندگان امتیاز تعیین شده شما ارسال می شود. به همین دلیل هنگام انتخاب تاریخ آزمون، زمانی را برای تحویل نمرات و پردازش توسط موسسه در نظر بگیرید.

قبولی مجدد در آزمون GRE General
شما می توانید در آزمون عمومی GRE هر 21 روز یک بار، تا پنج بار در هر دوره 12 ماهه (365 روز) شرکت کنید. این امر حتی اگر نمرات خود را در آزمونی که قبلا انجام داده اید لغو کرده باشید، صدق می کند. حتی اگر تخلفی فوراً شناسایی نشود (مثلا اطلاعات متناقض ثبت نام) خط‌ مشی تکرار آزمون اجرا خواهد شد. در صورت شناسایی تخلف پس از ثبت نام اما قبل از برگزاری آزمون، نوبت آزمون لغو و هزینه آزمون کسر خواهد شد. در صورت شناسایی تخلف پس از اعلام نمرات آزمون، نمرات نامعتبر باطل می‌شوند، انصراف از امتیاز به گیرندگان اطلاع داده می‌شود و هزینه آزمون کسر می‌شود.

مکان های تست
آزمون GRE General در بیش از 1000 مرکز تعیین شده و در بیش از 160 کشور جهان برگزار می شود که می توانید در آن شرکت کنید. البته می توانید این آزمون را بر خلاف تافل یا آیلتس به راحتی در خانه خود دهید. بخاطر داشته باشید برای تمرکز بیشتر بهتر است مکانی را انتخاب کنید که در آن بیشتر احساس راحتی کرده و اطمینان حاصل کنید که رایانه و اتاق شما نیازهای تجهیزات و محیط را برآورده می کند ، تا بتوانید در روز آزمون بهترین عملکرد را داشته باشید. همچنین برگزاری این آزمون در منزل از نظر محتوا، قالب و تجربه روی صفحه با آزمون عمومی GRE که در یک مرکز آزمون که با بهترین تدابیر امنیتی در کلاس خود که هم از ناظران انسانی و هم از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کند، اجرا می شود، یکسان است. به همین دلیل شرکت کنندگان می توانند با استفاده از همان موارد برای آزمون آماده شوند. فقط روش تحویل متفاوت است.
در اکثر مناطق جهان، این آزمون به صورت مداوم در طول سال در دسترس است. به طور مثال در کشور چین، هنگ کنگ، تایوان، و کره این آزمایش تا سه بار در ماه در دسترس است.

هزینه آزمون GRE
هزینه آزمون GRE در حدود ۱۵۰ دلار می باشد که در صورت تغییر زمان آزمون باید ۵۰ دلار هزینه اضافه پرداخت کنید. همچنین با تغییر مکان آزمون هم باید همین مفدار را پرداخت نمایید. اگر بعد از ثبت‌ نام به هر دلیلی تصمیم به لغو کردن آزمون را داشته باشید، تنها نیمی از مبلغ پرداختی، یعنی مبلغی در حدود ۷۵ دلار را می توانید دریافت کنید که که به حساب ETS شما استرداد می شود. همچنین اگر ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GRE را توسط گروه مالی صرافی ستین انجام داده باشید این مبلغ به حساب موسسه استرداد و به شما برگشت داده خواهد شد.

امتیاز آزمون
آزمون GRE General همانند تست خود دارای سه امتیاز متفاوت است. بر این اساس که استدلال کلامی باید امتیازی بین 130-170، با افزایش 1 امتیازی، استدلال کمی 130-170، در افزایش 1 نقطه ای و نوشتن تحلیلی 0-6، با افزایش نیم نقطه داشته باشد. هر بخشی که در آن شرکت کننده به سؤالی پاسخ ندهد به‌عنوان بدون نمره (NS) گزارش می‌شود. همچنین با گزینه ScoreSelect، آزمون دهندگانی که مجدداً در آزمون GRE شرکت می کنند، می توانند تصمیم بگیرند که کدام نمرات GRE در 5 سال گذشته را به مؤسسات تعیین شده ارسال کنند. در واقع مؤسسات، گزارش های نمره ای را دریافت می کنند که افراد قبول شده در آزمون برای ارسال به آنها نشان می دهد. هیچ علامت خاصی برای نشان دادن اینکه آیا سایر آزمون های GRE انجام شده است وجود ندارد.
 
دریافت نمرات
نمرات تقریبا 10 تا 15 روز پس از تاریخ آزمون در دسترس هستند و به مدت 5 سال اعتبار دارند. سریع ‌ترین راه برای دریافت امتیاز برای کاربران سازمانی، از طریق ETS Data Manager است، یک سیستم امن مبتنی بر وب که قابلیت‌های مشاهده/چاپ گزارش امتیاز سریع و راحت را فراهم می‌کند. این امکان هفته ای دو بار به روز می شود و تا زمانی که نمرات معتبر هستند، در سیستم موجود است. کاربران تایید شده نمره GRE همچنین می‌توانند پاسخ‌های نوشتاری تحلیلی شرکت‌کنندگان در آزمون را که نمونه‌های معتبر نوشته‌های متقاضی هستند، در ETS Data Manager مشاهده کنند.