پرداخت هزینه ثبت نام آزمون پی تی ای PTE

آزمون PTE که مخفف "Pearson Test of English" است، یکی از شناخته شده ترین آزمون های بین المللی انگلیسی برای دانش آموزان یا مهاجران است که به طور منظم توسط شرکت یادگیری پیرسون Pearson برگزار می شود. این آزمون را نیز درست مانند آزمون آیلتس می توان در ماژول های عمومی general و آکادمیک academic  شرکت کرد و هدف اصلی آن ارزیابی چهار مهارت اصلی انگلیسی شما (صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن) است. 
این آزمون در طول سال به طور مکرر و در حدود 6 تا 8 بار برگزار می شود و این ویژگی به شما این امکان را می دهد که حتی 24 ساعت قبل از امتحان در سایت ثبت نام کرده و نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید. با توجه به تحریم کشور و عدم امکان پرداخت مستقیم، گروه مالی صرافی ستین در کوتاه ترین زمان و با دسترسی به درگاه پرداخت بین المللی این امکان را برای شما فراهم می کند. 

PTE Academic برای چه کسانی مناسب است؟

طبق گفته پیرسون، گواهی آزمون PTE توسط هزاران دانشگاه در سراسر جهان پذیرفته می شود که برخی از معروف ترین این موسسات دانشگاهی می توان به YALE و مدرسه بازرگانی هاروارد اشاره کرد. PTE آکادمیک همچنین برای درخواست شهروندی در استرالیا و نیوزلند نیز مفید است. فراموش نکنید برای شرکت در این آزمون باید 16 سال تمام داشته و گذرنامه شما دارای تاریخ اعتبار باشد.

 مکان آزمون PTE 

آزمون های PTE به طور مرتب در مراکز آزمون پیرسون در سراسر جهان برگزار می شود. در حال حاضر شرکت پیرسون در ایران نمایندگی ندارد، بنابراین باید در جای دیگری این آزمون را انجام دهید. داوطلبان ایرانی PTE می توانند از طریق کشورهای ترکیه، آذربایجان یا امارات در این آزمون شرکت می کنند که در این راه گروه مالی صرافی ستین در کنار شماست تا بتوانید با اطمینان خاطر و با دسترسی آسان به درگاه های پرداخت بین المللی در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایید. 

آزمون PTE 

آزمون PTE دارای سه نوع متفاوت General، Academic و Young Learners است که همانطور که از نام آن پیداست Young Learners مخصوص کودکان و نوجوانان 6 الی 13 سال است. مانند آیلتس، آزمون آکادمیک PTE شامل بخش‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن است. با این حال، این بخش ها دقیقا مانند بخش های آزمون آیلتس نبوده و تفاوت اصلی آن با PTE در ترکیبی بودن مهارت هاست.

صحبت کردن (Speaking)

Read Aloud: یک متن نوشته شده را با صدای بلند خواهید خواند. 
Repeat Sentence: به جملات ضبط شده گوش می دهید و آنها را به درستی تکرار می کنید. 
توصیف نمودار: باید در مورد محتوای یک نمودار صحبت کنید. 
سخنرانی مجدد: شما به یک قطعه ضبط شده از جمله یک سخنرانی گوش می دهید، سپس باید با استفاده از دایره لغات خود در مورد مطالب سخنرانی صحبت می کنید. 
پاسخ کوتاه به سوال: شما باید به سوالاتی که از شما پرسیده می شود پاسخ های کوتاه بدهید.

شنیدن (Listening)

خلاصه کردن متن گفتاری: شما باید به یک مکالمه کوتاه گوش دهید، سپس آن را با استفاده از اطلاعات و کلمات خود در متنی 50 تا 70 کلمه ای خلاصه کنید که 10 دقیقه برای این کار فرصت دارید.

Multiple Choice – این مرحله شامل 2 گونه است که باید در ابتدا به موارد ضبط شده گوش دهید و بهترین پاسخ را انتخاب کنید در واقع باید پاسخ واحد را انتخاب کنید. سپس به یک قطعه ضبط شده گوش دهید و همه پاسخ های صحیح را علامت بزنید یعنی می توانید چندین پاسخ درست را انتخاب کنید.
جاهای خالی را پر کنید: باید متن را با استفاده از کلمات صحیح کامل کنید. 
انتخاب بهترین خلاصه: پس از گوش دادن به یک قطعه ضبط شده، باید پاراگرافی را انتخاب کنید که به بهترین شکل آن متن را خلاصه می کند. 
یک کلمه گمشده را انتخاب کنید: باید پس از گوش دادن به یک قطعه ضبط شده، کلمات گم شده را پیدا کنید. 
کلمات نادرست را برجسته کنید: پس از پخش یک قطعه ضبط شده، متنی حاوی چند اشتباه به شما داده می شود. شما باید اشتباهات را شناسایی و اصلاح کنید. 
دیکته بنویسید: در انتها باید به جملات پخش شده گوش دهید و آنها را رونویسی کنید یعنی هر آنچه را می شنوید بنویسید.

خواندن (Reading)

انتخاب یک پاسخ: پس از خواندن یک متن، باید بهترین پاسخ را در تعدادی از سوالات چند گزینه ای انتخاب کنید. 
انتخاب پاسخ های چندگانه: پس از خواندن یک متن، باید تمام پاسخ های صحیح را در تعدادی از سوالات چند گزینه ای انتخاب کنید. 
ترتیب مجدد پاراگراف ها: شما باید پاراگراف های درهم را به ترتیب درست قرار دهید تا یک متن کامل تشکیل شود. 
پر کردن جاهای خالی: باید جملات را با استفاده از کلمات صحیح کامل کنید. 
خواندن و نوشتن – جاهای خالی را پر کنید: باید قسمت داده شده را با استفاده از جملات صحیح کامل کنید. جملات به صورت لیست نشان داده می شوند و شما جمله ای را انتخاب می کنید که متن را کامل می کند. 

نوشتن (Writing)

نوشتن مقاله: شما باید یک مقاله 200- 300 کلمه ای را به عنوان پاسخ به سوالی که از شما پرسیده می شود بنویسید. 
خلاصه کردن متن: شما باید یک متن را در یک جمله با حداکثر 75 کلمه خلاصه کنید به گونه ای که تمام محتوای کلیدی قابل خواندن و درک باشد. 

منابع آزمون PTE 

همانطور که در بالا ذکر شد، آزمون های PTE توسط شرکت پیرسون برگزار می شود. کتاب های رسمی آمادگی آزمون PTE نیز توسط پیرسون منتشر شده است. این کتاب ها شامل The Official Guide to PTE Academic و PTE Practice Tests Plus است. در راهنمای رسمی PTE Academic، کلیه قوانین، بخش ها و اطلاعات مربوط به آزمون PTE به طور مفصل توضیح داده شده است. در PTE Practice Tests Plus، تست های تمرینی زیادی از جمله کلید پاسخ وجود دارد. این کتاب همچنین توضیح می دهد که چرا برخی از پاسخ های خاص مناسب تر هستند و می توانند نمره بالاتری را برای شما به ارمغان بیاورند. برخی دیگر از منابع مطالعه عالی برای آزمون PTE عبارتند از Macmillan PTE Academic Test Builder، Destination، Contemporary Topics و Focus on Vocabulary.

کلاس های PTE در ایران و اروپا 

دوره های آمادگی آزمون PTE در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی با جدیدترین مطالب آموزشی و با توجه به سطح و نیازهای شما ارائه می شود. دقیقا مانند سایر دوره ها، شما باید در آزمون تعیین سطح شرکت کرده تا ببینید چه مدت باید کار کنید و چه کتاب هایی را برای رسیدن به هدف خود باید مطالعه کنید.

نمرات و هزینه آزمون PTE

نمرات در PTE General از 1 تا 5 و در PTE Academic از 10 تا 90 متغیر است و یکی از مهم ترین تفاوت های این آزمون با آیلتس در همین میزان نمره قبولی است. بطور مثال نمره 7 در آیلتس معادل نمره 65 در PTE است و راحت تر از آزمون آیلتس بدست می آید. 5 روز بعد از آزمون می توانید نتیجه کار خود را در سایت PTE ببینید. اگر به نتیجه اعتراض داشتید می توانید دوباره از طریق سایت و پرداخت هزینه در آزمون شرکت کنید که برای این کار گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های پرداخت بین المللی همواره همراه شماست تا بی هیچ نگرانی بتوانید در این آزمون شرکت کنید.

 

هزینه این آزمون با توجه به کشوری که برای آزمون انتخاب می کنید متغیر است. برای مثال اگر کشور استرالیا را انتخاب کرده باشید هزینه آن بر حسب دلار استرالیا یعنی 375 دلار در حالت عادی و در صورت تاخیر در ثبت نام 395 دلار محاسبه خواهد شد و یا در ترکیه این مبلغ معادل 880 لیر است که در صورت تاخیر به 1100 لیر افزایش خواهد یافت.