صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

ارسال حواله مانی گرام | انتقال پول با مانی گرام

مانی‌گرام MoneyGram شرکتی است که در سال 1940 (میلادی) در ایالات متحده آمریکا بنیانگذاری شده و هم‌اکنون پس از شرکت وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه جابجایی شتابان پول در سراسر جهان است. ستاد این شرکت در دالاس تگزاس است. مانی‌گرام در بیش از 200 کشور فعالیت داشته و دارای 347,000 نمایندگی در سراسر جهان است.
حواله ارزی مانی‌گرم نیز گونه‌ای حواله فرد به فرد است. به این روش که فرستنده از یکی از شعبه‌های این شرکت اقدام به ارسال پول به گیرنده در نقطه ای دیگر از جهان می‌کند و گیرنده، با نشان دادن مدرک شناسایی، پول را دریافت می‌کند. این روش بیشتر برای مواردی بکار می‌رود که گیرنده پول، دارای حساب بانکی نبوده یا هر چه سریعتر باید وجه مورد نظر را دریافت کند. از جمله خدمات دیگر مانی‌گرم می‌توان به پرداخت حواله و قبض در هر کشوری اشاره کرد. با این روش، نیازی به حضور خود شخص پرداخت کننده نیست.

با توجه به تحریم های بین المللی در ایران امکان ارسال حواله مانی گرام به صورت مستقیم از داخل کشور برای هم وطنان عزیزمون وجود ندارد از این رو عده بسیاری از مردم با چالش های زیادی برای ارسال حواله با مانی گرام مواجه هستند گروه مالی صرافی ستین با داشتن تیم مجرب و حرفه ای و داشتن نمایندگی رسمی مانی گرام در چند کشور مختلف آمادگی دارد کلیه درخواست های حواله مانی گرام را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین نرخ و کارمزد انجام دهد.
پرسش های متداول :

چگونه در مانی گرام حواله ارسال می شود ؟

شخص فرستنده با در دست داشتن وجه پرداختی و همچنین مدرک شناسایی به یکی از نمایندگی‌های این شرکت رفته و فرمی را که در آن نام و نام خانوادگی خود، نام، نام خانوادگی و نام شهر فرد گیرنده در آن گنجانده شده را پر کرده و سپس آن فرم به همراه پول را به کارگزار دفتر می‌سپارد. سپس از کارگزار دفتر کدی هشت رقمی به فرستنده داده می‌شود. فرستنده این کد را تنها و تنها در اختیار فرد گیرنده قرار می‌دهد و گیرنده با همراه داشتن مدرک شناسایی عکس‌دار به شعبه شرکت در شهر خود رفته و پس از دادن کد، پول را دریافت می‌کند. این جابجایی، همواره چند ساعت به درازا می کشد.

ارسال حواله با مانی گرام طی چه زمانی توسط صرافی ستین انجام می شود ؟

گروه مالی صرافی ستین به صورت تضمین شده طی یک الی سه ساعت کاری در وقت کاری کلیه درخواست های مانی گرام را انجام می دهد و رسید معتبر و رسمی مانی گرام خدمت متقاضی حواله ارسال می شود.


برای ارسال حواله با مانی گرام چه اطلاعاتی نیاز می باشد ؟

اگر قصد انتقال حواله مانی گرام دارید میبایستی اطلاعات اولیه گیرنده پول را داشته باشید و برای ثبت درخواست حواله الزامی میباشد مشخصات صحیح ثبت شود مهمترین اطلاعات : نام و نام خانوادگی پاسپورتی کشور و شهر محل دریافت کننده حواله میبایستی در فرم مربوطه ثبت شود.

سقف انتقال پول در مانی گرام چقدر است و کارمزد چطور محاسبه می شود؟

ارسال حواله در مانی گرام تا سقف 10.000 دلار آمریکا مجاز میباشد برای هر فرد زده شود و میزان کارمزد براساس مبلغ حواله متغیر میباشد و در مانی گرام هر چقدر مبلغ حواله پایین تر باشد کارمزد کمتر است و مبلغ که افزایش پیدا میکند کارمزد نیز بالاتر خواهد شد . برای محاسبه دقیق کارمزد حواله میتوانید در فرم ثبت درخواست ارسال مبلغ درخواستی را وارد کنید تا کارمزد به صورت دقیق توسط محاسبه گر هوشمند سایت محاسبه گردد .

فرد گیرنده برای دریافت پول به کجا باید مراجعه کند و برای اخذ پول چه مدارکی باید داشته باشد ؟
شخص گیرنده برای دریافت حواله میبایستی به شعب مانی گرام در محل اقامت خود مراجعه کرده و با خواندن کد 8 رقمی MTCN برای شعبه و ارائه پاسپورت پول را دریافت کند .

حواله مانی گرام مناسب برای چه افرادی می باشد ؟

این حواله مناسب افرادی میباشد که نیازمند فوری به پول دارند و میخواهند در کمتر از سه ساعت پول به دستشون برسد و مناسب افرادی می باشد که فاقد حساب بانکی هستند و در کشور محل اقامت خود هنوز موفق به باز کردن حساب در بانک نشدند یا اینکه در کشوری به صورت توریستی سفر کردند و پول کم دارند این حواله میتواند مناسب این افراد باشد . در سیستم مانی گرام حواله به صورت نقدی و کش تحویل گیرنده میشود و حواله بنام شخص گیرنده صادر میشود و فقط همان شخص میتواند این حواله را دریافت کند .

با چه ارزهایی می توان در مانی گرام پول حواله کرد ؟

ارز اصلی در مانی گرام دلار آمریکا میباشد اما براساس کشور مقصد امکان دریافت مبلغ حواله با ارز محلی میسر می باشد و شعبه مانی گرام با توجه به ارز محلی آن کشور میتواند پول را تحویل گیرنده حواله دهد.
به عنوان مثال کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا حواله به صورت یورو تحویل می شود و در برخی دیگر از کشورها مثل هند امکان دریافت پول به صورت دلار و روپیه میباشد این امکان وجود دارد که در برخی از کشورها هم به صورت دلاری هم با ارز محلی پول را دریافت کرد و در برخی از کشورها به خاطر قوانین موجود فقط با ارز محلی پول تحویل می شود .

آیا امکان رهگیری حواله پس از انجام وجود دارد ؟

بله در سایت رسمی مانی گرام با وارد کردن کد 8 رقمی ام تی سی ان میتوانید وضعیت حواله را رصد کنید در صورتی که گیرنده پول را دریافت کند یا به هر دلیلی پول بلاک شده یا کنسل شود وضعیت را دقیق و آنلاین نشان می دهد.

امکان کنسل کردن حواله در مانی گرام وجود دارد ؟

بله در صورتی که گیرنده پول را دریافت نکرده باشد میتوانید درخواست کنسل کردن حواله را به تیم پشتیبانی صرافی ستین دهید تا درخواست کنسل کردن و ریفاند پول را در مانی گرام درخواست دهند .

امکان ویرایش مشخصات فرد گیرنده وجود دارد ؟

در برخی از مواقع پیش میاد که مشخصات گیرنده دارای اشکالاتی باشد مثلا یک حرف کمتر زده شده یا حرفی اشتباه زده شده باشد در این صورت میتوان حواله را درخواست اصلاحیه زد توجه داشته باشید درخواست اصلاحیه فقط برای همان نام قابل انجام است و نمیتوان مشخصات هویتی گیرنده پول را کامل تغییر داد در صورتی که بخواهید پول را به شخص دیگری حواله کنید در ابتدا میبایستی درخواست کنسلی ثبت نمایید و پس از ریفاند مجدد درخواست ارسال حواله کنید که البته شامل یک کارمزد جدید میشود.

منشاء ارسال حواله های مانی گرام کدام کشور می باشد ؟

گروه صرافی ستین در حال حاضر از کشورهای عراق, گرجستان و ترکیه انتقال حواله مانی گرام را انجام می دهد.امکان بلاک شدن حواله در مانی گرام وجود دارد ؟ 

بله در صورتی که پول را به افرادی که درلیست لیمت مانی گرام می باشد حواله کنید امکان هولد شدن آن وجود دارد که البته پس از چند روز قابل ابطال کردن و ریفاند می باشد توجه داشته باشید هر فرد طی ماه میتواند تا مبلغ معینی حواله دریافت کند و برای جلوگیری از پولشویی در شبکه مانی گرام محدودیت هایی تعریف شده است که لازم می باشد نسبت به آن مطلع بوده تا دچار مشکلاتی از قبیل هولد شدن حواله نشوید.


چه تفاوتی بین وسترن یونیون و مانی گرام وجود دارد ؟

هر دو شرکت عملکرد مشابهی دارند و دو شرکت معتبر آمریکایی در حوزه حواله های اکسپرس میباشد و در سطح جهانی با هم رقابت میکنند مهمترین تفاوت این دو را میتوان در میزان کارمزد کمتر در برخی از کشورها دانست.

چگونه می توان وضعیت حواله مانی گرام زده شده را رهگیری کرد ؟

 برای اینکه بتوانید وضعیت حواله زده شده را چک کنید میتوانید به سایت رسمی مانی گرام با آدرس اعلام شده ورود کنید توجه داشته باشید برای ورود نیاز به پروکسی می باشید چون آیپی ایران به خاطر تحریم لیمت شده است : https://www.moneygram.com/mgo/us/en/receive


نرخ حواله دلار در مانی گرام را چطور میتوان استعلام گرفت ؟

قیمت حواله دلار آمریکا برای مانی گرام همه روزه ساعت 12:00 ظهر در سایت اعلام می شود و برای مشاهده نرخ لحظه ای میبایستی در سایت ثبت نام کنید.

آیا مانی گرام برای ارسال حواله امن می باشد و می توان اعتماد کرد ؟

مانی گرام یک شرکت معتبر آمریکایی و ثبت شده در ایالات متحده می باشد و در تمامی کشورهای دنیا غیر از کشورهای تحریم شده آمریکا چندین شعبه رسمی دارد. مانی گرام سریع ترین حواله اکسپرس در دنیا می باشد.
گروه مالی صرافی ستین با داشتن تیمی مجرب و حرفه ای در زمینه پرداخت های بین المللی آمادگی دارد در ساعات کاری به صورت تلفنی پاسخگوی سوالات شما مشتریان محترم باشد لذا در صورتی که نیازمند راهنمایی بیشتری در خصوص ارسال حواله با مانی گرام هستید میتوانید با تیم پشتیبانی صرافی ستین تماس حاصل فرمایید تا صمیمانه شما را در این خصوص راهنمایی کنند.