پرداخت هزینه آیلتس | ثبت نام آزمون IELTS

آیلتس مخفف International English Testing System یک آزمون معتبر بین المللی زبان انگلیسی برای کسانی است که به دنبال تحصیل، مهاجرت و کار به استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا هستند که سالانه بیش از 5 میلیون نفر در این آزمون شرکت می کنند. آزمون آیلتس توسط بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدارس و سازمان های مهاجرتی از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آمریکا و در سراسر جهان پذیرفته و به رسمیت شناخته شده است. در واقع این آزمون سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) برای کمک به کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که زبان انگلیسی زبان اصلی آن است، طراحی شده است که شامل کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده می شود. آیلتس به طور مشترک متعلق به شورای بریتانیا، IDP: IELTS استرالیا و انگلیسی کمبریج است. گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های پرداخت بین المللی در کوتاه ترین زمان در تمامی مراحل همراه شماست.

 

چرا آیلتس ؟

اگر به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی خود را نشان دهید. زیرا زبان انگلیسی با 379 میلیون گویش در سراسر جهان سومین زبان پرگویش در جهان است. توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می خواهید در آن کار یا تحصیل کنید، دارای طیف گسترده ای از مزایا است. همچنین برای فرصت های شغلی و همگام شدن با جامعه ضروری است. 

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس دارای دو ورژن آیلتس آکادمیک IELTS Academic و آیلتس جنرال IELTS General Training است که هر دو آزمون مهارت های زبان انگلیسی شما را در شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کنند.

آیلتس آکادمیک (IELTS Academic  )
آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی که می خواهند در محیط های انگلیسی زبان یا دانشگاه (تحصیلات عالی) تحصیل کنند مناسب بوده و همچنین می توانید برای مقاصد حرفه ای در آیلتس آکادمیک ثبت نام و شرکت کنید. این آزمون نشان می دهد که آیا شما آماده شروع تحصیل به زبان انگلیسی هستید یا خیر. همچنین دارای واژگانی است که در یک محیط دانشگاهی آشناست. شما می توانید انتخاب کنید که آزمون آیلتس آکادمیک را به صورت کاغذی، کامپیوتری یا آنلاین در منزل یا مکان مناسب دیگر برگزار کنید.

آموزش عمومی آیلتس (IELTS General)
آزمون عمومی آیلتس IELTS General Training برای کسانی مناسب است که متقاضی تحصیل با مدرک پایین ترهستند. این آزمون شامل یک مدرسه یا کالج انگلیسی زبان می شود که می توان آن را برای تجربه کاری یا سایر آموزش های استخدامی نیز در نظر گرفت. همچنین برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان، آموزش عمومی آیلتس لازم است. این آزمون شامل مهارت های روزمره زبان انگلیسی است که در محیط های اجتماعی و محیط های کاری به آن نیاز خواهید داشت. آموزش عمومی آیلتس فقط به صورت کاغذی و کامپیوتری در دسترس است.

مراحل آزمون آیلتس

این آزمون در بیش از 140 کشور جهان و چهار بار در ماه در روز های شنبه و پنجشنبه برگزار می شود. این آزمون شامل دو مرحله کتبی و شفاهی است که آزمون کتبی آن در حدود 2:40 دقیقه طول می کشید که ارزیابی مهارت‌ های شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتاری (Writing) را مد نظر قرار می دهد و در بخش شفاهی نیز مهارت های گفتاری یا صحبت کردن به زبان انگلیسی (Speaking) مورد بررسی قرار می گیرد بین 15 تا 20 دقیقه زمان میبرد که اغلب آزمون شفاهی یک هفته قبل از آزمون کتبی برگزار می‌شود.
قبل از شروع نگرانی، باید به یاد داشته باشید که دشواری درک شده از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ممکن است یک نفر به شما بگوید که بخش‌های شنیداری و خواندن سخت ‌ترین بخش‌ها بوده‌اند، در حالی که شخص دیگری ممکن است به شما بگوید که بخش‌های نوشتاری و گفتاری برای او سخت ‌ترین بخش بوده است. اینکه چقدر امتحان آیلتس را برای شما سخت می باشد بستگی به میزان تمرین قبل از زمان، سبک یادگیری خاص شما و توانایی شما در حفظ آموخته هایتان دارد. بهترین مکان برای شروع آمادگی امتحان، ارزیابی حوزه های مختلف امتحانی است.

شنیدن (Listening)
بخش شنیداری از شما می‌خواهد قبل از پاسخ دادن به سؤالات به آنچه به شما گفته می‌شود به دقت گوش دهید. بسیاری از مردم اگر از قبل با استفاده از ابزارهای آمادگی آزمون یا با گوش دادن به موسیقی انگلیسی یا تماشای برنامه های تلویزیونی انگلیسی آماده نشده باشند، این بخش آزمون را یکی از سخت ترین بخش ها می دانند. برای آمادگی در این بخش باید درک از ایده ی اصلی، درک جزییات، درک نظر شخص یا اشخاص در حال صحبت، درک هدف از بیان مطلبی خاص، فهم لهجه و گویش‌های مرسوم زبان انگلیسی داشته باشید. این بخش شامل ۴ بخش 10 سوالی و در مجموع ۴۰ سوال می باشد که از زمان پخش نوار تا پایان لیسنینگ، حدودا 30 دقیقه طول می¬‌کشد. و در انتها به شما زمانی معادل ۱۰ دقیقه داده می¬‌شود تا پاسخ های خود را از برگه سوالات به پاسخنامه منتقل کنید. دقت کنید در این زمان دچار اشتباه املایی و گرامری نشوید. 

خواندن (Reading)
بخش خواندن یک ساعت محدودیت زمانی دارد که شما باید در حالی که بیش از 2000 کلمه را مطالعه می کنید به 40 سوال پاسخ دهید. این بخش دارای 3 متن بلند با موضوعات مختلف دانشگاهی و علمی از روزنامه‌¬ها و مجلات معتبر با موضوعات واقعی، تحلیلی یا نظری است که یک بخش شامل ۱۴ سوال و دو متن دیگر ۱۳ سوال دارند.  اگر افراد واژگان انگلیسی خود را تمرین نکرده باشند، ممکن است این بخش برایشان سخت باشد و ممکن است در اسکن و بررسی متن تست با مشکل مواجه شوند. شما باید برای بهبود مهارت ها و همچنین واژگان انگلیسی خود، وقت خود را صرف خواندن کتاب ها، روزنامه ها و مجلات انگلیسی کنید.

نوشتن (Writing)
این بخش از آزمون که سومین وآخرین بخش از آزمون کتبی آیلتس می باشد شما را ملزم به انجام دو متن نوشتاری با 250 واژه می کند که باید در مدت 1 ساعت به هر دو بخش پاسخ دهید. برای این بخش از آزمون باید سه ویژگی پاسخ مناسب به موضوعات، ایده های سازمان یافته و استفاده از واژگان و گرامر درست و متفاوت را در خود تقویت کنید. برای قبولی در تسک اول باید حداقل 150 واژه بنویسید وگرنه نمره قابل قبول را دریافت نخواهید کرد. در تسک دوم باید مقاله یا متنی در پاسخ به یک دیدگاه یا استدلال بنویسید. این قسمت اهمیت زیادی داشته و دو سوم نمره این بخش را بخود اختصاص می دهد.

صحبت كردن (Speaking)
اگر به طور منظم مکالمه انگلیسی را تمرین کرده باشید، ممکن است بخش اسپیکینگ برای شما آسان به نظر برسد. این بخش در کشور ما چند روز قبل از آزمون برگزار شده و همانند یک مصاحبه شغلی است که نهایتا 15 دقیقه طول می کشد. در ابتدا درباره خانواده، کار، رشته تحصیلی و علایق شما صحبت شده و سپس کارتی با موضوع خاص همراه با 3 سوال به شما داده می شود که باید درباره آن فکر کرده و نکات کلیدی را یادداشت کنید. در انتها نیز در همین زمینه سوالاتی از شما پرسیده می شود که باید به آنها پاسخ دهید. 

 

 

مقیاس نمره آیلتس

نمرات آیلتس بین 1 الی 9 درجه بندی می شود که توانایی شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی خواهد شد. بر حسب این نمره بندی، 9 به عنوان کاربر خبره ای است که تسلط کامل بر زبان انگلیسی داشته و در استفاده از زبان انگلیسی دقیق و روان است و درک کامل از آن دارد. 8 کاربر بسیار خوبی است که تسلط کامل به زبان را داشته و فقط گاهی اوقات اشتباهات غیرسیستماتیکو استفاده نامناسب دارد. این افراد ممکن است در موقعیت های ناآشنا برخی چیزها را اشتباه متوجه شوند اما آنها استدلال های پیچیده و مفصل را به خوبی مدیریت می کنند. 
نمره 7 کاربر خوبی است که تسلط عملیاتی بر زبان دارد که این افراد عموما زبان را به خوبی مدیریت می کنند و استدلال دقیق را درک می کنند. کاربر شایسته به کسی گفته می شود به نمره 6 در این آزمون دست یافته است و با وجود برخی اشتباهات و استفاده نامناسب تسلط مؤثری بر زبان دارند. کاربر با نمره 5 معمولی محصوب می شود که تسلط نسبی بر زبان داشته و در اکثر موقعیت ها با معنای کلی کنار می آید، اگرچه احتمال دارد اشتباهات زیادی مرتکب شود. 
کاربر محدود به فردی با نمره 4 گفته می شود که مشکلاتی را در درک و بیان داشته و قادر به استفاده از زبان به صورت پیچیده نیستند و کاربرانی با نمره 3 و 2 به ترتیب به کاربران بسیار محدود و متناوب دسته بندی می شوند که تنها در موقعیت های بسیار آشنا معنای کلی را منتقل کرده و اختلالات مکرر در ارتباطات خود دارد. و کاربر متناوب نیز در درک گفتاری و نوشتاری انگلیسی با مشکلات زیادی مواجه است.

نمره مورد نیاز در آیلتس

هرچه بتوانید در آیلتس نمره بالاتری کسب کنید، نشان دهنده این است که درک و توانایی بهتری در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی دارید. هر نهاد مهاجرتی، دانشگاه، محل کار یا مؤسسه دارای شرایط خاصی برای نمره آیلتس خواهد بود. نمره مورد نیاز شما بستگی به کاری که به دنبال انجام آن در کشور هستید، یعنی کار یا تحصیل دارد.

نحوه توسعه آیلتس

آیلتس برای ارائه یک ارزیابی منصفانه و دقیق از مهارت زبان انگلیسی ایجاد شده است. سوالات آزمون توسط متخصصان زبان از استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تهیه و ارائه شده است که شامل چهار بخش گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است. محتوای آزمون آیلتس منعکس کننده موقعیت های روزمره است.

کدام نوع آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

اگر می خواهید برای تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک IELTS Academic شرکت کنید. اما برای کار یا مهاجرت، آزمون آیلتس General Training توصیه می شود.

هزینه آزمون آیلتس

معتبرترین منبع برای آگاهی از هزینه آزمون آیلتس، سازمان سنجش جمهوری اسلامی ایران می باشد که بر طبق آخرین اخبار در سال 2020 مبلغ 3.050.000 تومان معادل 250 دلار امریکا می‌باشد که به دلیل تحریم ها در کشورمان و عدم داشتن یک کارت اعتباری، گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های پرداخت بین المللی در کوتاه ترین این امکان را برای شما فراهم می کند تا با اطمینان خاطر بتوانید در این آزمون ثبت نام و هزینه آن را پرداخت کنید.