پرداخت هزینه CFA | ثبت نام آزمون سی اف ای

با برنامه CFA به یکی از بالاترین تمایزات در مدیریت سرمایه گذاری دست یابید. در واقع CFA مخفف Chartered Financial Analyst به معنی یک تحلیلگر مالی خبره است که شما به عنوان دارنده این منشور، دانش و مهارت های لازم برای پیشرفت در صنعت سرمایه گذاری رقابتی را خواهید داشت. منشور CFA به شما تخصص و مهارت های دنیای واقعی در تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری را می دهد. شما می توانید به بیش از 170000 حرفه ای که به دلیل تعهد شان به اخلاق و حرفه ای بودن در سطح جهانی شناخته شده اند، بپیوندید. کسب منشور CFA مستلزم تعهد به یادگیری و پیشرفت است. موسسه CFA می تواند به شما در تحقق جاه طلبی های خود برای پیوستن به جامعه جهانی دارندگان منشور CFA با منابع مختلف کمک کند. با توجه به تحریم ها در کشورمان، گروه مالی صرافی ستین در این آزمون از ابتدا همراه شماست تا بتوانید بدون دردسر و در کوتاه ترین زمان ممکن با دسترسی آسان به درگاه های پرداخت بین المللی، ثبت نام کرده و هزینه آن را پرداخت نمایید.

 


ابزارهای مطالعه

 موسسه CFA یک اکوسیستم یادگیری جامع ایجاد کرده است که در دسترس همه داوطلبان قرار دارد. این شامل یک برنامه درسی رسمی، جلسات مطالعه برای هر سطح، برنامه های مطالعه سفارشی و موارد دیگر است. علاوه بر پشتیبانی ارائه شده توسط موسسه CFA، داوطلبان در برنامه CFA می توانند از دوره ها و مواد آمادگی آزمون اضافی بهره مند شوند. ارائه دهندگان آمادگی تایید شده ملزم به رعایت استانداردهای موسسه CFA هستند. به عنوان بخشی از تعهد موسسه CFA به ارتقای بالاترین استاندارد های برتری حرفه ای، با دادن بورسیه کمک می کند تا با داشتن این برنامه برای افرادی که می خواهند در حرفه خود پیشرفت کنند، قابل دسترس تر شود. 
برنامه CFA شامل دانش پایه ای است که شرکت ها از شما انتظار دارند و همچنین تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری پیشرفته و مهارت های مدیریت پورتفولیو که امروزه در مدیریت سرمایه گذاری مورد نیاز را ارائه می دهد. در این منشور برنامه درسی بطور منظم به روز می شود، بنابراین منعکس کننده شیوه های مالی مدرن است. این برنامه درسی از طریق یک کمیته مشاوره آموزشی که شامل دست اندرکاران صنعت، تنظیم کننده های بازار امنیت، اساتید دانشگاه و سیاست گذاران است، توسعه می یابد. مشارکت رهبران فکر مالی به ما کمک می کند تا مهارت های مورد نظر صنعت را ارائه دهیم. این رویکرد، که به عنوان فرآیند تحلیل تمرین برنامه شناخته می شود، نقش کلیدی در ایجاد برنامه CFA به عنوان استاندارد طلایی جهانی اعتبارنامه سرمایه گذاری ایفا می کند.

 

ساختار امتحان CFA سطح I

 آزمون سطح I شامل 180 سوال چند گزینه ای است که بین دو جلسه 135 دقیقه ای تقسیم می شود. یک استراحت اختیاری بین جلسات وجود دارد. داوطلبان برای دریافت نتیجه آزمون باید در هر دو جلسه شرکت کنند. جلسه اول که 2 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد که شامل 90 سوال چند گزینه ای با موضوعات اخلاق و استانداردهای حرفه ای، روش های کمی، اقتصاد و تجزیه و تحلیل صورت های مالی است. در جلسه دوم هم 2 ساعت و 15 دقیقه زمان دارید که شامل 90 سوال چند گزینه ای، شامل موضوعات ناشران شرکتی، سهام، درآمد ثابت، مشتقات، سرمایه گذاری های جایگزین و مدیریت پرتفوی می باشد. برای موفقیت در این بخش شما باید به طور متوسط حدود 90 ثانیه برای هر سوال چند گزینه ای در نظر بگیرید. بسته به سوال و میزان درک موضوع ممکن است به زمان کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشید. بهترین راه برای مطالعه برای آزمون CFA سطح I این است که برنامه درسی برنامه CFA را دنبال کنید و به خودتان زمان کافی برای یادگیری مطالب در سطح ایده آل بدهید. برخی از منابعی که داوطلبان برای آمادگی امتحان خود به آن نیاز دارند عبارتند از برنامه درسی برنامه CFA، اکوسیستم یادگیری موسسه LES، آزمون آزمایشی آنلاین موسسه CFA، ارائه دهندگان آمادگی مورد تایید برنامه CFA، مشکلات تمرین پایان خواندن برنامه درسی CFA.

 

لزوم آزمون CFA

قبولی در سه امتحان این آزمون نشان دهنده تسلط واقعی بر برنامه درسی است و مهمترین وظیفه مورد نیاز برای کسب منشور آزمون CFA است. به طور متوسط، داوطلبان گزارش می دهند که قبل از گذراندن موفقیت آمیز هر سطح، بیش از 300 ساعت مطالعه سرمایه گذاری کرده اند.
در واقع برنامه CFA شامل مجموعه ای از سه امتحان سطوح I، II و III است. از تقویم می توانید برای مشاهده امتحانات آتی و سایر تاریخ های مهم قبل از امتحان استفاده کنید. این تاریخ ها ممکن است با توجه به شرایط تغییر کنند. هر آزمون در یک پنجره امتحانی برگزار می شود، در حالی که تاریخ های آزمون در دسترس هر داوطلب ممکن است بر اساس در دسترس بودن قرار ملاقات در زمان برنامه ریزی متفاوت باشد. موسسه سی‌ اف‌ ای این حق را برای خود محفوظ می ‌دارد که تاریخ ‌های ثبت ‌نام و زمان ‌بندی را زودتر از زمان اعلام شده قبلی به‌ عنوان ضمانت شرایط اعلام کند. توجه داشته باشید که ثبت نام در آزمون دو مرحله ای است. ابتدا باید برای آزمون خود ثبت نام کنید. سپس وقت امتحان واقعی خود را تعیین کنید. 

 

 

چرا برنامه CFA برای شما مناسب است؟

شما به‌ عنوان یک حرفه ‌ای سرمایه ‌گذار مشتاق یا تمرین ‌کننده، برای پیشرفت در یک صنعت  بسیار رقابتی به دانش و مهارت نیاز دارید. برنامه CFA برای تجهیز شما به نوع تخصص و مهارت های دنیای واقعی در تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری طراحی شده است که به شما در پیشرفت شغلی کمک می کند. این که آیا شما یک سرمایه گذار حرفه ای، دانشجو یا به دنبال شروع  حرفه ای در این زمینه هستید، برنامه CFA راهی برای حرکت رو به جلو و دستیابی به اهداف حرفه ای به شما ارائه می دهد.

مزایای برنامه CFA

این منشور دارای مزایای ویژه نماد گواهی، پله و تحسین است که هریک به طور مفصل برای شما توضیح داده شده است. 
در نماد گواهی شما باید دانش و مهارت های گسترده خود را نشان دهید
برنامه CFA که با در نظر گرفتن آینده شما طراحی شده است، پایه ای قوی در تحلیل سرمایه گذاری پیشرفته و مهارت های مدیریت پورتفولیو در دنیای واقعی فراهم می کند. ورودی مداوم کارشناسان صنعت تضمین می کند که برنامه درسی مرتبط باقی می ماند و دارندگان منشور را برای ورود به بازار امروز آماده می کند.
نماد پله ها، مرتبط در انواع مسیرهای شغلی است بدین معنا که دارندگان منشور CFA طیف وسیعی از نقش‌های تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری را اشغال می‌کنند، معمولا به عنوان یک تحلیلگر تحقیقاتی یا مدیر پورتفولیو. دارندگان منشور CFA از مشاغل مادام العمر در مدیریت دارایی و ثروت، بانکداری سرمایه گذاری، بانکداری تجاری و مشاوره، در کنار طیف متنوعی از مسیرهای شغلی در داخل و خارج از صنعت لذت می برند.
و نماد تحسین، ارزش در یک صنعت در حال تحول را نشان می دهد. به عنوان یک اعتبار شناخته شده جهانی در حرفه مدیریت سرمایه گذاری، کسب منشور CFA به کارفرمایان نشان می دهد که شما دانش و تعهد لازم برای پیشرفت در صنعت سرمایه گذاری پیچیده و در حال تحول امروز را دارید. نام CFA نشانه تمایز بوده و شرکت های سرمایه گذاری می دانند که نشان دهنده استاندارد بالاتری است.

 

هزینه، زمان و ثبت نام آزمون CFA

هزینه های ثبت نام بسته به زمان تصمیم گیری برای ثبت نام در آزمون متفاوت است. هزینه ثبت نام برای آزمون برنامه CFA برای ثبت نام اولیه 900 دلار و برای ثبت نام استاندارد 1200 دلار است. هزینه ثبت نام یک بار 350 دلار است. در صورت تغییر نوبت امتحانی خود در پنجره باید هزینه 250 دلار دیگر پرداخت کنید. این آزمون ها به صورت بین المللی برگزار می شود  و شما برای شرکت در امتحانات این آزمون می توانید به مراکز مورد تایید موسسه CFA واقع در اکثر شهرهای بزرگ مراجعه کنید. نگران نباشید برای پرداخت هزینه آزمون CFA می توانید با اطمینان خاطر این وظیفه مهم را گروه مالی صرافی ستین بسپارید و به راحتی در آزمون ها شرکت کنید.

 

تا قبل از سال 2022 تمامی سه سطوح آزمون CFA، هر 1 تا 2 سال یکبار برگزار می‌ شدند و در نهایت 3 تا 4 سال طول می‌کشید تا هر فرد بتواند در هر سه سطح آزمون شرکت کند. اما از سال 2022 این موسسه، سطح اول آزمون CFA را 4 بار در سال و در ماه‌های فوریه، می، آگوست و نوامبر برگزار می‌ کند. همچنین سطح دوم این آزمون، 3 بار در سال و در ماه‌های فوریه، آگوست و نوامبر و سطح سوم آن، 2 بار در سال و در ماه‌های می و آگوست/سپتامبر برگزار می‌شود. بخاطر داشته باشید که مدرک آزمون CFA دارای تاریخ انقضا نبوده و لازم نیست هر سال در آزمون شرکت کنید.

ثبت‌ نام در آزمون CFA به صورت آنلاین بوده و هرچه در انجام آن تاخیر داشته باشید با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون، نرخ آن افزایش می‌یابد. فقط دو مدل ماشین حساب در طی آزمون قابل استفاده است.

 

نتیجه آزمون CFA

پس از امتحان برنامه CFA، اطلاعات مورد نیاز برای آماده‌ سازی شما برای مرحله بعدی را اعلام می کند که آیا باید برای سطح بعدی آماده شوید یا برای قبولی مجدد در همان سطح ثبت ‌نام کنید. در پایان نموداری به شما ارائه می شود که اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، خط نازک خاکستری جامد می باشد که این خط نشان دهنده حداقل نمره قبولی (MPS) است. خط خاکستری ضخیم نشان دهنده نمره شما در این امتحان است. اگر بالای خط MPS قرار داشته باشد، قبول شده اید و اگر امتیاز شما زیر خط MPS باشد، متأسفانه قبول نشدید. با توجه به مقیاس و نحوه ارائه گرافیک، نمرات بسیار نزدیک به حداقل نمره قبولی ممکن است به نظر برسند یا کمی با حداقل نمره قبولی همپوشانی داشته باشند.