پرداخت هزینه دولینگو | ثبت نام آزمون Duolingo

آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo، یک آزمون استاندارد مهارت زبان انگلیسی، مشابه آزمون زبان انگلیسی تافل (TOEFL)  و آیلتس (IELTS) برای ارزیابی توانایی شما در 4 زمینه خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است که برای اولین بار در سال 2016 توسط موسسه DET شرکت فناوری آموزشی Duolingo  برگزار شد. این آزمون در بیش از 4000 موسسه و توسط بسیاری از دانشگاه ها و موسسات به ویژه در ایالات متحده بعنوان معیاری برای مهارت انگلیسی پذیرفته شده و به یک جایگزین محبوب برای آزمون های SAT، ACT یا TOEFL تبدیل شده است. اگرچه در ابتدا این آزمون برای تأیید مهارت انگلیسی برای مؤسسات دانشگاهی است اما نتیجه آن برای هر موقعیتی همچون مصاحبه شغلی و تأیید متقاضی که نیاز به اثبات مهارت‌های شما دارد اعمال می‌شود. گروه مالی صرافی ستین با پرداختی ایمن و دسترسی سریع برای شرکت و موفقیت در این آزمون همراه شماست.

 

اهمیت آزمون دولینگو Duolingo

 اغلب می‌توانید از گزارش‌های نمره به‌ عنوان جایگزینی برای آزمون‌های تافل و آیلتس در تعداد زیادی از دانشگاه‌ های معتبراستفاده کنید. این مراکز از این آزمون به عنوان آزمون تعیین سطح برای ورودی های جدید استفاده می کنند. این می تواند به معنای قرار گرفتن در کلاس انگلیسی متناسب با سطح توانایی شما یا دریافت خدمات پشتیبانی آموزشی مناسب برای یک تجربه موفق تر در دانشگاه باشد. همچنین برای قبولی در مصاحبه شغلی می‌توانید مدرک این آزمون را به حساب کاربری یا رزومه خود اضافه کنید. این موضوع به کارفرمایان به صورت بالقوه کمک می کند تا مهارت انگلیسی شما را به عنوان بخشی از فرآیند مصاحبه تایید کنند، زیرا می توانند پاسخ های ضبط شده شما را به سؤالات تصادفی مصاحبه بررسی کنند. همچنین به شما کمک می کند تا خود را از دیگر افراد متقاضی همان شغل، متمایز کنید.

 

نحوه شرکت در آزمون Duolingo

برای شرکت در آزمون دولینگو Duolingo، به یک رایانه با اتصال اینترنت قابل اعتماد و دوربین جلو نیاز دارید. کل آزمون به صورت آنلاین انجام می شود و ناظران ضبط شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که از قوانین پیروی می کنید. به همین دلیل، باید در اتاقی با نور مناسب با دوربین فیلمبرداری، میکروفون و بلندگوهای روشن باشید. اگر از مک برای شرکت در آزمون استفاده می کنید، باید قبل از شروع آزمون، اجازه ضبط صفحه نمایش رایانه خود را به همراه دسترسی با ضربه زدن به کلید بدهید.
این آزمون حدود یک ساعت طول می کشد و به 3 بخش معرفی و راه اندازی (5 دقیقه)، آزمون تطبیقی (45 دقیقه) و مصاحبه تصویری (10 دقیقه) تقسیم می شود. پس از آزمون می توانید ظرف 48 ساعت، نتیجه خود را در سایت مشاهده کرده و مدرک این آزمون به مدت دو سال دارای اعتبار است.
بخش اول این آزمون مقدمه ای است که شما را با قوانین و الزامات آزمون آشنا می کند و به معرفی و راه اندازی معروف است که 5 دقیقه زمان می برد. در بخش دوم یعنی آزمون تطبیقی که 10 دقیقه برای آن زمان دارید مجموعه ای از سوالات مختلف، مهارت های انگلیسی شما را ارزیابی می کند. و در تهایت مصاخبه تصویری 45 دقیقه است که مهارت نوشتاری و صحبت کردن شما را مورد ارزیابی فرار می دهد.

قوانین آزمون Duolingo

 آزمون دولینگو Duolingo قوانین تست سختگیرانه ای دارد که همه داوطلبان باید از آنها پیروی کنند. این قوانین شامل موارد زیر است:
• گوش ها و صورت را همیشه بدون پوشش نگه دارید و در معرض دید قرار دهید.
• دستگاه های تلفن همراه، یادداشت ها و کتاب های درسی را از محل آزمایش دور نگه دارید.
• در طول تست همیشه به صفحه دستگاه نگاه کنید.
• همیشه در پنجره آزمون بمانید.
• از ابزارهای ورودی متن پیشگو و نرم افزار دوربین وب خودداری کنید.

تفاوت آزمون دولینگو و آیلتس

 اولین نقطه تفاوت آزمون های IELTS و Duolingo فرمت آنهاست. همانطور که می دانید آزمون آیلتس در دو ورژن آکادمیک و جنرال برگزار شده که بخش‌های شنیداری و ریدینگ برای همه داوطلبان یکسان است و بخش‌های خواندن و نوشتن متفاوت است و همگی باید در همان روز بدون وقفه تکمیل شوند. اما در مورد آزمون Speaking داوطلب می تواند آن را یک هفته قبل یا یک هفته بعد از اتمام سایر آزمون ها به پایان برساند. مدت زمان کل آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است.
آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo یک آزمون تطبیقی برای بررسی سطح دقیق مهارت زبان شما طراحی شده است. این بدان معناست که با هر پاسخ صحیح، سطح دشواری افزایش می یابد و برعکس. این نوع روش تغییر سطح دشواری به صورت خودکار، جز حیاتی این آزمون می باشد. همچنین آزمون دولینگو در حدود 1 ساعت طول کشیده و مهارت های خواندن، شنیدن، نوشتن و گفتار شما را در مدت 45 دقیقه ارزیابی می کند. برخلاف آیلتس که داوطلب باید به 4 قطعه ضبط شده گوش دهد که ممکن است مونولوگ یا مکالمه باشد، در Duolingo، داوطلبان ملزم به گوش دادن لیستی از کلمات گفتاری هستند که حاوی کلمات واقعی و شبه انگلیسی است و باید کلمات انگلیسی مناسب را شناسایی کنند. همچنین به آنها صداهای ضبط شده داده می شود که باید به درستی رونویسی شوند.

 

مزایای آزمون دولینگو Duolingo

 آزمون دولینگو در مقایسه با آزمون های مشابه، مانند آزمون تافل و آیلتس شامل مزایای متعددی است و تا زمانی تایید یک سازمان که مهارت زبان شما را تأیید می‌کند، این آزمون مورد قبول است. علاوه بر این، امتیازات زیرعامل تعیین ‌کننده در انتخاب این آزمون برای استخدام شما می باشد:
مقرون به صرفه
هزینه آزمون دولینگوDuolingo  در حدود 45 دلار می باشد که به اضافه مالیات های قابل اعمال در زمان نوشتن شده  و شما می توانید نمرات خود را بدون هزینه اضافی به حداکثر 40 موسسه ارسال کنید. در مقایسه، آزمون تافل بسته به محل آزمون شما می تواند حدود 200 دلار هزینه داشته باشد، به علاوه 20 دلار برای هر گزارش نمره اضافی که می خواهید ارسال کنید. در همین حال، آیلتس، بسته به محل شما، بیش از 200 دلار برای امتحان آنها دریافت می کند. با توجه به تحریم ها در کشورمان، شما می توانید از طریق گروه مالی صرافی ستین با دسترسی آسان به درگاه های پرداخت بین المللی در کوتاهترین زمان، ثبت نام کرده و هزینه آن را پرداخت نمایید. 

راحت
شما می توانید این آزمون را از یک مکان آرام، خصوصی و روشن با یک کامپیوتر مجهز و متصل به اینترنت برگزار کنید. پس از پرداخت هزینه آزمون، می‌توانید در 21 روز آینده در هر زمانی که می خواهید در آزمون شرکت کرده و نیازی به گرفتن وقت نیست. بعلاوه، اگر روز امتحان نتوانستید شرایط را بخوبی فراهم کرده و نمره قابل قبولی کسب کنید، می توانید به راحتی دوباره آزمون را انجام دهید، حتی دو بار در یک دوره 30 روزه.
سریع
از آنجایی که یک سیستم کامپیوتری تمام بخش های آزمون انگلیسی شما را نمره می دهد، شما می توانید به سرعت نتایج خود را دریافت می کنید. در واقع این نتایج ظرف 48 ساعت پس از ارائه آزمون در دسترس می باشند و این یک ویژگی بزرگ برای شما محسوب می شود چون می توانید بلافاصله در مهلت بازه زمانی دوباره در آزمون شرکت کنید. 

 

آمادگی برای آزمون دولینگو Duolingo

به عنوان یک آزمون تطبیقی، مشکل است اینجاست که در آزمون دولینگو Duolingo، سؤالات در حین آزمون تنظیم می شود و احتمالا نمی توانید از قبل تعیین کنید دقیقا چه سؤالاتی را در روز آزمون دریافت خواهید کرد. نمره شما به معنای منعکس کننده مهارت واقعی شما در زبان انگلیسی است، بنابراین شاید ایجاد آمادگی برای آزمون ممکن است ایده خوبی نباشد ولی این بدان معنا نیست که شما باید آمادگی آزمون را رها کنید. برای آمادگی در این آزمون دولینگو می توانید از تست های تمرینی رایگان موجود در وب سایت خود استفاده کنید تا در روز آزمون راحت تر بتوانید پاسخ دهید. علاوه بر این می توانید از  راهنمای آمادگی آزمون موجود در وب ‌سایت Duolingo که شامل تست‌های تمرینی رایگان، راهنمای قابل دانلود، مروری بر روند آزمون و نمونه‌هایی از هر نوع سؤال در آزمون است، بهره ببرید. در انتها اگر برای شرکت در آزمون  چند هفته یا چند ماه زمان دارید، بهتر است دوره ای را برای تقویت مهارت ها و واژگان انگلیسی خود در نظر بگیرید.