پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا MyCIC

کانادا با وجود آب و هوایی سرد یکی از محبوب ترین کشورها نزد ایرانیان برای مهاجرت می باشد. این کشور با سرزمین های وسیع، جنگل های برفی و آبشار نیاگارا، از قسمت های فرانسوی نشین تا انگلیسی زبان با موقعیت کاری و تحصیلی مناسب و جمعیت کم در برابر وسعت پهناور کشور از جمله دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت می باشد. به دلیل عدم وجود سفارت کانادا در کشورمان، برای تعیین وقت سفارت و پرداخت هزینه مربوط باید از طریق دو کشور امارات و ترکیه اقدام نمایید. گروه مالی صرافی ستین در شرایط فعلی و با وجود تحریم ها با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان هزینه سفارت را پرداخت کرده و به راحتی بتوانید وقت سفارت بگیرید.

 


نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا
برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید از کارگزاری امور کنسولی دولت کانادا تحت نام وک (VAC) اقدام کنید. برای این منظور می توانید به دو صورت اینترنتی و آنلاین عمل کنید.
برای تعیین وقت سفارت کانادا به صورت اینترنتی، باید وارد سایت سفارت کانادا در کشور مورد نظر خود شده و پس از ایجاد یک حساب کاربری جدید، وقت خود را رزرو کرده و مدارک ضروری و خواسته شده را اسکن و بارگذاری کنید. در انتها باید فرم های مخصوص درخواست ویزا تکمیل و در مرحله آخر  هزینه صدور ویزا را به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از تایید وقت سفارت، یک ماه برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به صورت حضوری فرصت دارید تا به سفارت کشور منتخب خود مراجعه نمایید. در پایان با تحویل مدارک و انگشت نگاری یک کد پیگیری به شما تعلق می گیرد که کی توانید تمامی روند پرونده خود را از طریق آن پیگیری کنید. یکی از بهترین ویژگی های روش آنلاین، اصلاح مدارک در صورت اشتباه یا نقصان می باشد. در این روش نتیجه درخواست از طریق ایمیل به فرد اطلاع داده خواهد شد.
برای گرفتن وقت سفارت به صورت حضوری، باید با در دست داشتن مدارک مهم و ضروری به سفارت مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم ویزا، هزینه را به صورت بانکی پرداخت کنید. در آخر نیز باید کد پیگیری خود را دریافت و منتظر پیام کارگذاری بمانید.

نکات مهم
- توجه داشته باشید افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال بعلاوه دولتمردان و دیپلمات نیازی به انگشت نگاری ندارند. 

- برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه می توانید به استانبول و آنکارا و در امارات به ابوظبی سفر کنید. روش صدور ویزا در تمامی این سه شهر به صورت پیپر ویزا می باشد.

- همچنین با راه اندازی سیستم وقت دهی سفارت کانادا در تاریخ 1 آگوست 2018 ، دیگر نیازی به ایستادن در صف های طولانی برای انگشت نگاری نیست.

- ویزا کشور کانادا به مدت 5 سال اعتبار دارد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت کانادا 
پس از ثبت نام و ایجاد اکانت، مدارکی که برای تحویل به سفارت چه به صورت حضوری و چه اینترنتی نیاز دارید یکسان است که می توانید آنها را در سایت بارگذاری کرده و یا به صورت حضوری تحویل دهید. دقت کنید مدارک باید به زبان انگلیسی در یک دارالترجمه رسمی ترجمه شوند. 

• اصل پاسپورت (حداقل 1 سال اعتبار) به همراه پاسپورت های قبلی
• کپی از تمامی صفحات پاسپورت حتی صفحات سفید
1 قطعه عکس تمام رخ 4*3 رنگی جدید با زمینه سفید
• اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا طلاق و کارت پایان خدمت (برای آقایان)
• مدارک شغلی فرد (گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، فیش حقوقی، پروانه نظام مهندسی و... )
• گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
• اصل و ترجمه سند ملکی یا اجاره نامه 
• پرینت 6 ماه اخیر حساب بانکی 
• گواهی استطاعت مالی با مانده حساب حداقل 45-50 میلیون تومان
• فرم درخواست ویزا با اطلاعات هویتی تایید شده
• مدارک میزبان در کانادا (دعوتنامه رسمی با تاریخ و امضا فرد دعوت کننده که در آن مشخصات وی نظیر نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن فرد، نسبت شخص با شما ذکر شده باشد و همچنین یک سری کپی از کارت اقامت فرد دعوت کننده، سند ملکی و گواهی کاری دعوت کننده...(

مدارک مورد نیاز برای ویزای 5 ساله اقامت کانادا :
• مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا
• ارزشیابی مالی فرد مقیم
• برگه پرداخت مالیاتی  T4
• گواهی حقوقی فرد مقیم 
• بیمه نامه یک سالههزینه وقت سفارت آمریکا
هزینه اخذ ویزا کانادا برای هر نفر معادل 185 دلار می باشد که این هزینه شامل 85 دلار انگشت نگاری به علاوه 100 دلار ویزا است. برای پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی باید کارت های اعتباری بین المللی اقدام کنید. در روش حضوری نیز می توانید این هزینه را به صورت فیش بانکی به همراه مدارک، تحویل کارگزار سفارت دهید.


گروه مالی صرافی ستین به افراد حاضر در ایران که به دلیل تحریم ها به کارت های اعتباری خارجی دسترسی ندارند این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن و با دسترسی به درگاه های پرداخت های بین الملل، هزینه وقت سفارت خود را پرداخت نمایند.