پرداخت هزینه لاج و انواع ویزای استرالیا

استرالیا یکی از سرسبز ترین کشورها با جاذبه های طبیعی و حیات وحش بی نظیر می باشد که سالانه افراد زیادی را به مقصد مهاجرت به خود جذب می کند. شهرهای بزرگ این کشور همچون سیدنی و ملبورن و با مرکزیت کانبرا از جمله شهرهای ایده آل از لحاظ رفاه و زندگی در سطح جهان محسوب می شوند. اگر قصد کار و یا ادامه تحصیل را دارید باید بدانید کشور استرالیا به دلیل وجود کمپانی های بزرگ برای کار و دانشگاه هایی در سطح جهانی بهترین گزینه برای شما می باشد. 
برای تعیین وقت سفارت باید ویزای توریستی اخذ کنید البته به غیر از کشورهایی مانند آمریکا، کره جنوبی، کانادا و چند کشور دیگر  که به صورت الکترونیک ویزای خود را دریافت می کنند. برای تعیین وقت سفارت نیز باید هزینه را به صورت دلار استرالیا که واحد پول این کشور است پرداخت کنید. 
به دلیل تعیین وقت سفارت استرالیا و پرداخت هزینه مربوط بصورت آنلاین و تحریم کشور، گروه مالی صرافی ستین در شرایط فعلی و با وجود تحریم ها با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان هزینه سفارت را پرداخت کرده و به راحتی بتوانید وقت سفارت بگیرید.


انواع وقت سفارت استرالیا
در گذشته برای اخذ ویزا نیازی به تعیین وقت سفارت نبود ولی در حال حاضر به دلیل افزایش تقاضا و جلوگیری از ازدحام سفارت و تسریع روند پرونده باید حتما نسبت به گرفتن وقت به صورت آنلاین اقدام کنید در غیر این صورت اجازه حضور در سفارت را نخواهید داشت. این پروسه از زمان گرفتن وقت تا تماس سفارت با شما در حدود 6 ماه یا حتی بیشتر زمان می برد ولی به جای آن، پس از مراجعه به سفارت تمامی کارهای شما از تحویل مدارک، مصاحبه و انگشت نگاری انجام شده و پس از آن فقط باید منتظر دریافت ویزای خود در صورت قبولی باشید. همچنین تمامی ویزاهای استرالیا اعم از توریستی، تجاری و تحصیلی نیاز به مصاحبه دارند که در روز انگشت نگاری توسط آفیسر پرونده انجام می شود. همچنین متقاضیان زیر 16 سال باید به همراه والدین و یا قیم قانونی خود در سفارت حضور یابند.


نحوه گرفتن وقت سفارت
همانطور که ذکر شد تعیین وقت سفارت استرالیا فقط به صورت اینترنتی و آنلاین امکان پذیر است. البته می توانید برای انجام کارهای اولیه از طریق ‌سایت VFS GLOBAL تهران اقدام کنید و بخاطر داشته باشید که این دفتر تنها مسئول انجام کارهای اولیه همچون انگشت نگاری و ثبت عکس بیومتریک می باشد و برای اخذ ویزا و تکمیل پرونده خود باید از طریق وب ‌سایت رسمی سفارت استرالیا اقدام کنید. برای این کار باید ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید سپس با وارد شدن به حساب خود، از منوی My application summary و انتخاب  New application فرم درخواست ویزا تکمیل و پرینت بگیرید. در انتها نیز اطلاعات و مدارک مورد نیاز همچون پاسپورت با تاریخ اعتبار ، شماره موبایل در دسترس، فرم آنلاین فارسی تکمیل شده سفارت، فیش پرداختی، بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما و واچر هتل را به وسیله گزینه Import Application پیوست نمایید و کلید Submit را بزنید. پس از پایان این مراحل یک کد پیگیری‌ به شما داده می‌شود که می‌توانیدپس از گذشت 3 هفته تا 1 ماه کاری با مراجعه به بخش VEVO وب‌سایت و حساب کاربری خود از وضعیت درخواست آنلاین ویزای خود باخبر شوید. همچنین می توانید تمامی این مدارک را از طریق ایمیل یا فکس سفارت ارسال کنید.


وقت فوری سفارت استرالیا
اگر برای دریافت ویزا عجله دارید و نمی توانید زمان معمول را منتظر بمانید باید از سفارت تقاضای تعیین وقت فوری داشته باشید. اگر چه این روش هزینه شما را افزایش می دهد اما پروسه گرفتن ویزا را چندین ماه جلو انداخنه و حتی ممکن است در همان روز درخواست وقت به سفارت احضار شوید. فقط به این نکته توجه کنید برای گرفتن این وقت فقط از طریق مراکز مربوط مانند آژانس های مسافرتی، دفاتر مهاجرت و سفارت امکان پذیر است. 

انگشت نگاری 
همانطور که در بالاتر ذکر شد شما می توانید مراحل انگشت نگاری و ثبت عکس بیومتریک را از طریق دفتر وی اف اس گلوبال تهران انجام دهید اما اگر از این طریق اقدام نکرده باشید این فرآیند در روز مراجعه به سفارت از طریق اسکنر چهره و انگشت انجام خواهد شد. توجه داشته باشید در زمان چهره نگاری باید موهای خود را کاملا جمع کنید تا چهره شما به طور کامل مشخص باشد. همچنین اگر مذهبی هستید باید روسری یا پوشش شما به گونه ای باشد که گردی صورت کاملا نمایان باشد. علاوه بر این عینک خود را حتما بردارید. اگر انگشت شما دارای صدمه یا جراحت خاصی است حتما به سفارت اطلاع داده یا گزینه مربوط را در فرم علامت بزنید تا دچار مشکل نشوید. 
افرادی که از انگشت نگاری استرالیا معاف هستند ولی چهره آنها باید ثبت شود عبارتند از :
• شهروندان بومی
• شهروندان دو تابعیتی استرالیا
• شهروندان نیوزیلند
• افرادی با اقامت دائم استرالیا
• افراد با تقاضای شهروندی استرالیا
• افراد دارای کارت تجاری APEC
• افراد با مشکل جسمانی 
• کودکان زیر 5 سال 

 مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت استرالیا 

اگر شما از سمت دوستان یا اقوام دعوت نامه ای برای سفر به استرالیا دارید می توانید به همراه دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. برای این کار باید بعد از تعیین وقت سفارت، مدارک زیر را به سفارت تحویل دهید.
• اصل پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار) به همراه پاسپورت های قبلی
• یک قطعه عکس تمام رخ 4*3 رنگی جدید با زمینه سفید و پشت نویسی
• اصل و ترجمه تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا طلاق و کارت پایان خدمت (برای آقایان)
• مدارک شغلی فرد (گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، فیش حقوقی، پروانه نظام مهندسی و... )
• اصل و ترجمه سند ملکی یا اجاره نامه 
• پرینت گردش حساب 6 ماه اخیر 
• گواهی استطاعت مالی با تایید بانک
• فرم درخواست ویزا 
• بلیط برگشت هواپیما
• مدارک میزبان در استرالیا (دعوتنامه رسمی با تاریخ و امضا فرد دعوت کننده که در آن مشخصات وی نظیر اطلاعات شخصی، آدرس و شماره تلفن فرد، نسبت شخص با شما ذکر شده باشد و همچنین یک سری کپی از کارت اقامت فرد دعوت کننده، سند ملکی یا اجاره نامه و گواهی اشتغال به کار ... )

هزینه وقت سفارت استرالیا
از آنجا که هزینه صدور ویزا استرالیا به طور مرتب در حال تغییر است به همین دلیل این هزینه از زمان به جریان افتادن پروسه لاج کردن تا شروع این پروسه افزایش می یابد و هزینه با قیمت جدید قابل پرداخت خواهد بود. اما به طور کلی این هزینه برای صدور ویزای توریستی 135 دلار استرالیا و برای ویزای تحصیلی 550 دلار استرالیا می باشد که باید آن را پرداخت کنید.


گروه مالی صرافی ستین به افراد حاضر در ایران که به دلیل تحریم ها به کارت های اعتباری خارجی دسترسی ندارند این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن و با دسترسی به درگاه های پرداخت های بین الملل، هزینه وقت سفارت خود را پرداخت نمایند.