پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا SEVIS Fee

هزینه سویس فی SEVIS FEE با مخفف Student and Exchange Visitor Information System یک سیستم جامع بایگانی تحت وب سازمان امنیت ملی ایالت متحده امریکا می باشد که اطلاعات دانشجویانی که با ویزای F1 و M1 و همچنین افرادی که به دنبال فرصت مطالعاتی با ویزای J1 وارد این کشور می شوند را ثبت و نگهداری می کند.

دانشجویانی که به دنبال فرصت مطالعاتی در کشور امریکا بوده و یا قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند می توانند از طریق ویزای M1, J1 و F1 اقدام کنند. برای این کار باید هزینه ای را با عنوان سویس فی SEVIS FEE پرداخت و در روز حضور در سفارت، فیش پرداختی را تحویل دهند. گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی در کنار شماست تا در کوتاه ترین زمان و با اطمینان خاطر این هزینه را پرداخت کرده و با خیال راحت و فیش معتبر در سفارت حاضر شوید. 


زمان پرداخت سویس فی SEVIS Fee 
برای پرداخت مبلغ سویس فی SEVIS Fee تا 4 روز قبل از وقت سفارت زمان دارید و اگر تا این زمان موفق به پرداخت این مبلغ نشوید، پروسه تعیین وقت سفارت شما به صورت نهایی ثبت نخواهد شد.
شایان توجه است که سویس فی SEVIS Fee تا یک سال بعد پرداخت دارای اعتبار می باشد و پس از گذشت از این تاریخ و عدم تعیین وقت سفارت، باید این هزینه مذکور مجددا پرداخت شود.

اطلاعات لازم برای پرداخت هزینه سویس فی
زمانی که نامه پذیرش یا همان اپلای را از دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود را دریافت کردید باید با توجه به اطلاعات خواسته شده در نامه، اقدام به پرداخت SEVIS FEE نمایید. این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی ( جنسیت ، تاریخ و محل تولد، آدرس کامل پستی )، اطلاعات سویس ( کد دانشگاه برای ویزای نوع F) و دسته و شماره برنامه تبادلی برای ویزای نوع J می باشد.

 
نکات مهم
- نکته مهم دیگر درباره سویس فیSEVIS Fee  این است که هزینه پرداخت این سرویس غیر قابل استرداد (Non-Refundable) می باشد این بدان معناست که در صورت رد شدن پرونده یا صادر نشدن ویزا مبلغ به شما عودت نخواهد شد.

- این هزینه قابل انتقال به غیر نبوده و تنها در صورت جابجایی دانشجو در دانشگاه های آمریکا امکان پذیر است. 

- برای پرداخت هزینه سویس فی و تکمیل فرم I-901 باید فرم I-20 یا همان فرم DS-2019 را همراه خود داشته باشید.

- فرد متقاضی باید در روز مصاحبه علاوه بر رسید پرداخت سوویس فی، بسته به نوع ویزا فرم مربوط را همراه خود داشته باشد .

هزینه سویس فی  SEVIS Fee
مبلغ سویس فی  SEVIS Feeبرای اخذ انواع ویزا دانشجویی و فرصت مطالعاتی متفاوت است. این مبالغ برای ویزای F1 و M1 پذیرش دانشجویی 350 دلار و برای ویزای J1 با فرصت مطالعاتی برابر با 220 دلار می باشد. همچنین هزینه ۱۶۰ دلاری MRV Fee تعیین وقت سفارت آمریکا  باید بصورت جداگانه برای هر فرد و قبل از حضور در سفارت پرداخت شود. 
افراد متقاضی باید برای پرداخت این مبلغ از طریق وب سایت SEVIS Fee اقدام کنند. با توجه به تحریم کشور و عدم دسترسی به این سایت از داخل کشور، گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان این هزینه سفارت را پرداخت کنید.