خرید بلیط قطار خارج کشور | رزرو بلیط قطار در سایت خارجی

اگر علاقه مند به یک مسافرت دلچسب و جذاب در دل طبیعت با گذر از تونل و شهرهای مختلف را داشته و یا فوبیا مسافرت هوایی دارید، قطار یک انتخاب ایده آل برای شماست. امروزه این نوع مسافرت برای سفر به کشورهای خارجی نیز فراهم شده است و شما به راحتی می توانید بلیط قطار را از سایت های خارجی خریداری کنید. برای خرید بلیط قطار از سایت های خارجی باید به حساب های بین المللی با کردیت کارت، مستر کارت یا ویزا کارت دسترسی داشته باشید تا بتوانید هزینه پرواز را پرداخت کنید. از آنجا که به دلیل وجود تحریم در کشور این امر به طور مستقیم برای شما میسر نیست، گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی این امکان را به شما می دهد تا با اطمینان خاطر، خرید خود را نهایی کرده و هزینه را به راحتی پرداخت نمایید.

 

مزایای مسافرت با قطار

سفر با قطار دارای مزیت های فراوانی است که مهم ترین آنها، ارزان و مقرون به صرفه بودن آن است. همچنین شما می توانید یک خرید بدون واسطه از بین صدها سایت خارجی به دلخواه خود داشته باشید. علاوه بر این قطارهای بین المللی با داشتن امنیت و امکانات رفاهی بالا مانند مثل رستوران، کافه، محل استراحت و همچنین توقف و استراحت در بین مسیر به شما این امکان را می دهد تا چندین روز با امنیت و آرامش در قطار یک زندگی طبیعی داشته و از مشاهده طبیعت بکر و شهر‌های مختلف در طول مسیر و از سفر خود لذت ببرید.

نحوه خرید بلیط قطار از سایت خارجی

بلیط قطار خارجی را می توانید مانند قطار داخلی به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری نمایید و تنها تفاوت آن در پرداخت هزینه می باشد که در سایت های از طریق ایران امکان پذیر نیست. برای این کار باید به یکی از سایت های معتبر خارجی مراجعه کرده و مقصد سفر خود، زمان و تعداد نفرات، صندلی و جایگاه خود و سایر گزینه های لازم را انتخاب کرده و سپس در پنجره باز شده قطاری نزدیک به زمان و شرایط مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین تعیین یکی از انواع قطارهای عادی، سریع السیر، شب رو و ... نیز بر انتخاب شما خواهد بود. 
پس از تعیین قطار باید اطلاعات هویتی مسافرین را در سایت وارد کنید. بهتر است برای این کار از مشخصات گذرنامه ای استفاده کنید تا دچار اشتباه نشوید. حتما قبل نهایی کردن سفارش اطلاعات ارسالی و مورد نیاز خرید بلیط را چک نمایید. پس از این کار وارد مرحله پرداخت می شوید که می توانید پرداخت را به گروه مالی صرافی بسپارید.

نکات مهم 
• انتخاب مسیر حرکتی هم به صورت دو طرفه و هم یک طرفه امکان پذیر است. 
• امکان جابجایی در کشور های اروپایی با خطوط ریلی به هم امری عادی و امکان پذیر است.
• هزینه سفر با قطار های شب رو و سریع السیر نسبت به قطار های عادی بالاتر می باشد
• هزینه مسافرت با قطار در خارج از کشور در مقایسه با ایران بالاتر است.

وب سایت های خرید بلیط قطار خارجی

از مهم ترین وب سایت های خرید بلیط قطار در اروپا می توان به موارد اشاره کرد:

http://www.eurorailways.com
http://www.thetrainline.com
http://www.virgintrains.co.uk
http://www.italiarail.com

برای مثال وب سایت eurorailways با قطارهای Eurostar، Thalys، Italo، DB Bahn، TGV، Night Train به ترتیب در مسیر های لندن- پاریس و بالعکس، مسیر پاریس- آمستردام و بالعکس، مسیر های رم- فلورانس و بالعکس، برلین- فرانکفورت و بالعکس و قطار TGV در مسیرهای پاریس- میلان، پاریس- زوریخ و پاریس- نیز و همچنین قطار Night Train در مسیرهای پاریس- میلان، پاریس- رم، پاریس- وین، پاریس- برلین در حال فعالیت می باشد که می توانید به راحتی علاوه بر مسیر نوع قطار خود را نیز انتخاب کنید.

 

اگر برای خرید بلیط قطار از سایت خارجی از داخل ایران به کارت های اعتباری ارزی دسترسی ندارید، بهتر است با دفتر گروه مالی صرافی ستین تماس گرفته تا بتوانید به راحتی پرداخت خود را نهایی و ثبت کنید.