پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور

پس از پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان محل اقامت می باشد. بسته به توان مالی و شرایط دانشجو انتخاب محل اسکان می تواند از اجاره خانه تا خوابگاه دانشجویی متفاوت باشد. به طور معمول دانشجویانی با شرایط مالی بهتر، معمولا به اجاره خانه روی می آورند اما اکثر دانشجویان ترجیح می دهند که در خوابگاه دانشجویی اسکان داشته باشند. اگر دانشجو هستید و در پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی به صورت آنلاین با مشکل مواجه هستید گروه مالی صرافی ستین با دسترسی به درگاه های معتبر بین المللی به شما کمک می کند تا در کمترین زمان این هزینه را با اطمینان خاطر پرداخت کنید. 

انواع خوابگاه دانشجویی خارج از کشور
خوابگاه های دانشجویی در خارج از کشور از نظر مسافت تا دانشگاه به دو صورت درون دانشگاه (On-Campus) و بیرون از دانشگاه (Off-Campus) وجود دارند. 
خوابگاه  on campus یا همان درون دانشگاه شامل مجموعه ای از آپارتمان ها در درون محوطه دانشگاه می باشد که به دانشجویان خارجی اجاره داده می شود. اجاره این نوع از خوابگاه با توجه به وضعیت تاهل دانشجو، متراژ اتاق و امکانات آن متغیر است. از جمله مزایای خوابگاه on campus می توان به دسترسی آسان به فضای دانشگاه، امنیت بیشتر و عدم نیاز به حمل و نقل و اتلاف وقت اشاره کرد. 
اما خوابگاه های بیرون دانشگاه که به Off-Campus معروف هستند در خارج از محوطه دانشگاه قرار داشته و به دلیل متراژ بالاتر نسبت به خوابگاه های داخل دانشگاه گران تر می باشد که معمولا چندین دانشجو با هم و به صورت مشترک آن را اجاره می کنند.
روش های دیگری از جمله home stay و هاستل نیز برای اسکان دانشجو وجود دارد که هزینه پایین تری نسبت به دو روش قبلی دارد. بطور مثال در روش home stay دانشجو می تواند با یکی از خانواده های ساکن آن کشور که بخشی از خانه خود را به دانشجویان اجاره می دهند زندگی کند که علاوه بر هزینه پایین باعث هماهنگی و آشنایی بیشتر فرد با زبان و فرهنگ آن کشور می شود. 
هاستل نوعی هتل آپارتمان یا اتاق اجاره ای است که دارای آشپزخانه و سرویس مشترک می باشد که بیشتر دانشجویان، اجاره این خانه ها را به صورت فردی یا گروهی ترجیح می دهند زیرا استقلال بیشتری نسبت به سایر انواع خانه دارند.

روش های پیدا کردن خوابگاه دانشجویی
برای یافتن خوابگاه دانشجویی می توانید از بخش Housing در وب سایت دانشگاه کمک بگیرید. این بخش با عناوین دیگری همچون accommodation ،Dormitory ،Residence Housing Portal شناخته می شود که می تواند شما در انتخاب و اجاره محل اقامت راهنمایی می کند. همچنین می توانید از سایت های واسطه Airbnb یا Nestpick کمک بگیرید.

نحوه پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی 
هزینه انواع خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور بسته به کشور محل اقامت و امکانات رفاهی خوابگاه نظیر وعده های غذایی، کتابخانه، امکانات ورزشی، سایت کامپیوتر و ... و همچنین موقعیت مکانی و فاصله تا دانشگاه و مرکز شهر متفاوت است. به طور مثال هزینه خوابگاه های دانشجویی در کانادا هزینه ای بین 3000 الی 7500 دلار کانادا می باشد.
دانشجویان باید قبل از ورود به کشور مورد پذیرش این هزینه را پرداخت کنند. پرداخت اجاره خوابگاه تنها با حساب های ارزی و بوسیله مستر کارت، ویزا کارت، Paypal و ... امکان پذیر است. به همین دلیل گروه مالی صرافی ستین در این روزهای تحریم بهترین همراه شما در پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در کوتاهترین زمان می باشد.

نکات مهم 
• هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی به کشور محل پذیرش دانشگاه و امکانات خوابگاه بستگی دارد.
•  امکانات اجاره ای در برخی از خوابگاه ها با توجه به وضعیت تاهل فرد متفاوت است که تاثیر مستقیم بر هزینه آن دارد.
• در انتخاب خوابگاه فاصله مکانی و زمانی تا دانشگاه را در نظر بگیرید تا برای حضور دچار مشکل نشوید.
• انواع خوابگاه‌ های دانشجویی شامل خوابگاه های داخل و خارج از دانشگاه ، خوابگاه های دولتی، خانه ‌های اجاره‌ ای، خوابگاه خصوصی، سالن دانشجویی، هاستل و زندگی با یک خانواده می باشد.


برای پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در داخل ایران با دفتر گروه مالی صرافی ستین تماس گرفته تا با دسترسی آسان به درگاه های بین المللی شما را در این امر یاری کرده و بتوانید به راحتی پرداخت خود را نهایی و ثبت کنید.