پرداخت هزینه WES | برای ارزیابی مدارک تحصیلی

WES به معنای خدمات آموزش جهانی و فرآیندی برای ارزیابی مدارک تحصیلی است. WES برای تکمیل ارزیابی اعتبار آموزشی و برای دریافت PR یا اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های آمریکا و کانادا به کار می‌آید. WES مدارک تحصیلی شما را با سیستم نمره‌دهی معادل یک کشور دیگر مقایسه می‌ کند.

پرداخت هزینه WES به صورت ارزی انجام می‌شود که انجام این کار در ایران به دلیل تحریم ها ممکن نیست، شما می توانید با ثبت درخواست در سایت گروه مالی صرافی ستین و پرداخت معادل ریالی هزینه WES، پرداخت خود را در کوتاه ترین زمان با کمترین کارمزد انجام دهید.

 

سوالات متداول:

چگونه هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی در WES را پرداخت کنیم ؟

پرداخت هزینه WES به صورت ارزی انجام می‌ شود و بستگی به نوع خدمات و روش ارزیابی درخواست شده توسط شما دارد. برای پرداخت هزینه WES نیاز به داشتن کارت اعتباری بین المللی همچون ویزا کارت یا مستر کارت دارید. شما می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی گروه مالی ستین با ثبت نام در سایت استفاده کنید نام کنید و با پرداخت ریالی، این هزینه به صورت ارزی برای شما پرداخت شود.

WES از چند روش برای ارزیابی مدرک  استفاده می کند ؟

روش های ارزیابی WES به دو دسته اصلی Document-by-Document Evaluation و Course-by-Course Evaluation1 تقسیم می‌ شوند. در روش اول، WES فقط مدارک تحصیلی شما را بررسی کرده و معادل آنها را در سیستم آموزشی کانادا یا آمریکا اعلام می‌ کند. این روش بیشتر برای مهاجرت کاری استفاده می‌ شود. در روش دوم علاوه بر مدارک تحصیلی، ریز نمرات شما را نیز بررسی کرده و معدل، سطح و تعداد واحد های هر درس را نیز اعلام می‌ کند. این روش بیشتر برای اپلای تحصیلی استفاده می‌ شود. هزینه هر دو روش با توجه به پکیج‌ های مختلفی که WES ارائه می‌دهد، متفاوت است.

پکیج‌ هایی که WES ارائه می‌ دهد کدام است ؟

پکیج های وس شامل دو نوع اصلی WES Basic و WES ICAP1 می شود. پکیج WES Basic شامل ارزیابی مدارک تحصیلی شما و ارسال گزارش آن به یک مقصد است. پکیج WES ICAP شامل ارزیابی مدارک تحصیلی شما، ارسال گزارش آن به یک مقصد و ذخیره سازی کپی‌ های تایید شده اسناد شما در بانک اطلاعاتی WES است. هزینه پکیج های WES بستگی به نوع خدمات، تعداد مدارک و کشور مقصد دارد. برای مثال، برای کانادا، هزینه پکیج WES Basic به مبلغ 240 دلار کانادا و هزینه پکیج WES ICAP مبلغ 280 دلار کانادا است. در آمریکا، هزینه پکیج WES Basic به مبلغ 107 دلار آمریکا و هزینه پکیج WES ICAP مبلغ 154 دلار آمریکا است.

چه مدارکی برای WES لازم است؟

مدارک لازم برای WES بستگی به کشوری که در آن تحصیل کرده‌اید و نوع ارزیابی مورد نظرتان دارد. به طور کلی، شما باید مدرک مهر و موم شده دانشگاهی برای هر ترم و ترجمه رسمی آن را به WES ارسال کنید. این مدارک باید توسط موسسات آموزشی شناخته شده صادر شده باشند و مهر و امضای تایید شده داشته باشند. همچنین باید از فرم درخواست سوابق تحصیلی استفاده کنید که در سایت WES قابل دسترسی است. این فرم به شما نحوه تهیه و ارسال اسناد خود را به WES راهنمایی می‌کند. هرگز اسناد اصلی را ارائه ندهید، مگر اینکه به طور خاص در لیست اسناد مورد نیاز ذکر شده یا درخواست WES باشد.

مزایای وس Wes چیست ؟

WES یک سازمان غیرانتفاعی است که ارزیابی مدارک تحصیلی بین‌المللی را انجام می‌دهد. WES به شما کمک می‌کند که مدارک تحصیلی خود را با سیستم نمره‌دهی یک کشور دیگر مقایسه کنید و معادل آن را بدست آورید. WES فواید زیادی از جمله افزایش شانس شما برای پذیرش تحصیلی یا اشتغال در کانادا یا آمریکا، تسریع در فرآیند مهاجرت یا اخذ اقامت دائم در کانادا یا آمریکا، ارائه گزارش معتبر و قابل اعتماد به دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و کارفرمایان، دسترسی به ابزارها و منابع رایگان برای رسیدن به اهداف آموزشی و حرفه‌ای شما دارد.

WES چگونه مدارک را با سیستم نمره‌ دهی یک کشور دیگر مقایسه می‌ کند؟

WES یک روش استاندارد و مورد تایید برای مقایسه مدارک تحصیلی بین‌ المللی با سیستم نمره‌ دهی یک کشور دیگر است. WES با استفاده از پایگاه داده‌ای که شامل اطلاعات درباره موسسات آموزشی، سطوح تحصیلی، نمرات و مقیاس‌ های مختلف است، مدارک شما را با معادل آن در کانادا یا آمریکا مقایسه می‌ کند. WES مواردی همچون موسسه آموزشی شما چقدر شناخته شده و اعتبار دارد/ سطح تحصیلی شما چقدر با سطح تحصیلی در کانادا یا آمریکا همخوانی دارد/ نمرات شما چگونه با نمرات در کانادا یا آمریکا تبدیل می‌شوند/ تعداد واحد های درسی شما چقدر با تعداد واحد های درسی در کانادا یا آمریکا برابر است را در نظر می‌گیرد. در انتها بر اساس این عوامل، گزارش ارزشیابی مدارک شما را تهیه می‌ کند که نشان‌ دهنده معادل مدارک شما در کانادا یا آمریکا است.

چقدر زمان می‌ برد تا WES مدارک را ارزیابی کند؟

زمان ارزیابی WES بستگی به نوع خدمات درخواست شده توسط شما، نوع ارزیابی مورد نظرتان، کشوری که در آن تحصیل کرده‌اید و سرعت ارسال و تایید مدارک شما توسط موسسات آموزشی دارد. به طور معمول، ارزیابی WES بسته به روش انتخابی از 20 روز به بالا در پروفایل WES اعلام می‌شود اما ممکن است در برخی موارد، این زمان کمتر یا بیشتر باشد. برای مثال، اگر شما خدمات WES ICAP را درخواست کنید، زمان ارزیابی شما 7 روز کاری خواهد بود. همچنین، اگر شما خدمات WES Premium را درخواست کنید، زمان ارزیابی شما 5 روز کاری خواهد بود. شما می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود در سایت WES، وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید.
 
هزینه ثبت نام در WES چقدر است ؟

هزینه WES بستگی به نوع ارزیابی و کشور مقصد شما دارد. به طور کلی، هزینه WES برای ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا یا آمریکا حدود 200 دلار است. این هزینه ممکن است با توجه به سرویس‌ های اضافی مانند ارسال تاییدیه به دانشگاه‌ ها یا موسسات دیگر، ارسال مدارک با پیک و ... تغییر کند.

چه ارزهایی در WES برای ارزیابی مدرک تحصیلی قابل پرداخت است ؟

ارز های قابل پرداخت در WES دلار آمریکا، دلار کانادا، یورو و پوند انگلیس می باشد.

گروه مالی صرافی ستین در ساعات کاری به صورت تلفنی پاسخگوی سوالات شما مشتریان عزیز در خصوص پرداخت هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی در WES می باشد.