صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

حواله سوئیفت به حساب دانشگاه,مدرسه و خوابگاه

سوئیفت (به انگلیسی: SWIFT) و به‌طور کامل: جامعهٔ جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (به انگلیسی: Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) یک انجمن تعاونی غیرانتفاعی است که در ماه مهٔ ۱۹۷۳ میلادی توسط ۲۳۹ بانک از پانزده کشور اروپایی و آمریکای شمالی راه‌اندازی گردید و هدف از آن جایگزینی روش‌های ارتباطی غیر استاندارد کاغذی یا از طریق Telex در سطح بین‌المللی با یک روش استاندارد شدهٔ جهانی بود.

سامانهٔ سوئیفت جهت فرستادن و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانک‌های داخل کشور و بانک‌های خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر تمام بانک‌های داخلی ایران از طریق خطوط Leased یا ماهواره به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل گردیده و از طریق سیستم ماهواره‌ای پیام‌ها را برای بانک‌های مورد نظر ارسال می‌نمایند. این سیستم جهت سرعت بخشیدن به انجام معاملات ارز و جلب رضایت مشتریان و همچنین هماهنگی تمام عملیات ارزی در سطح جهانی با استفاده از یک نرم‌افزار استاندارد مورد توجه واقع گردیده‌است.

با توجه به تحریم های بین المللی بانک های ایران ارتباط سوئیفت با ایران به کلیه بانک ها قطع میباشد از این رو امکان مبادلات ارزی بین ایران با سایر کشورها فراهم نمیباشد از این رو متقاضیان جهت ارسال حواله به شکل سوئیفت میبایستی از طریق صرافی یا شرکت های ارائه خدمات ارزی این کار را انجام دهند . صرافی ستین با سال ها فعالیت و تجربه در حوزه پرداخت های خارجی این امکان را فراهم کرده است تا در سریع ترین زمان به صورت آنلاین سفارشات خود را به هر کشوری که میخواهید انجام دهید .

 

سوالات متداول در خصوص ارسال حواله سوئیفت به حساب دانشگاه یا مدرسه :

 

1- حواله سوئیفت به کدام کشورها انجام میشود ؟

کلیه کشورهایی که بانک های آن متصل به شبکه سوئیفت باشد امکان ارسال حواله وجود دارد .

2- کارمزد حواله سوئیفت به حساب های دانشگاه یا مدرسه چقدر است ؟

کارمزد این نوع حواله بسته به مبلغ متغیر میباشد اما حداقل کارمزد 80 واحد الی 150 واحد میباشد توجه داشته باشید در این نوع حواله میبایستی کارمزد بانک واسط در مبدا پرداخت شود و حواله به صورت OUR زده شود تا در حساب مقصد از پول حواله چیزی کسر نشود چون در صورتی که مبلغی کم شود حسابداری دانشگاه یا مدرسه پرداخت شما را تایید نخواهند کرد .

3- مدت زمان ارسال حواله بانکی سوئیفت چقدر است ؟

زمانی که توسط صرافی ستین به مشتری اعلام میشود بین  الی دو روز کاری میباشد توجه داشته باشید روزهای شنبه و یکشنبه عملیات بانکی انجام نمیشود .

4- آیا میتوان شماره دانشجویی یا رفرنس آیدی را در توضیح حواله قرار داد ؟

بله در حواله های ارسالی به دانشگاه یا مدرسه حتما میبایستی با توجه به حجم بالای تراکنش های حساب مقصد شماره دانشجویی یا رفرنس آیدی را در توضیح حواله بفرستید تا توسط ما در ارسال حواله لحاظ شود تا پرداخت شما سریعا در حساب مقصد تایید شود .

5- نرخ ارز حواله چه ساعتی در صرافی ستین اعلام میشود ؟

نرخ ارز حواله همه روزه از ساعت 12 ظهر در سایت بروز رسانی میشود و تا ساعت 17 همان روز نرخ ها اعتبار دارد .

6- با چه ارزهایی میتوان پول حواله کرد ؟

در حال حاضر امکان ارسال حواله سوئیفت با ارزهای دلار آمریکا و یورو امکان پذیر میباشد و در صورتی که ارز حواله شما فرق میکند میبایستی به روش حواله داخلی از همان کشور پول ارسال شود و امکان سوئیفت توسط صرافی ستین وجود ندارد .

7- چگونه در صرافی ستین ثبت سفارش کنیم ؟

خیلی ساده است و کافیست در سایت ثبت نام کنید و پس از احراز هویت فرم مربوط به ارسال حواله بانکی سوئیفت را در این قسمت تکمیل و ثبت کنید محاسبه نرخ ارز به صورت آنلاین انجام میشود و فاکتور به صورت ریالی در پنل کاربری ثبت میشود و از طریق درگاه بانکی میتوانید پرداخت را آنلاین انجام دهید یا از کارشناس پشتیبانی در قسمت ارسال پیام درخواست شماره حساب بانکی نمایید تا مبلغ فاکتور به صورت حواله پایا انجام شود .

8- پس از انجام حواله آیا رسید بانکی توسط صرافی ستین ارسال میشود ؟

بله پس از انجام تراکنش سوئیفت رسید بانکی معتبر و فایل سوئیفت حواله برای درخواست کننده حواله داخل سایت ارسال میشود تا مستندات آن را برای گیرنده بتواند ارسال کند .

9- برای اینکه بتوانیم به روش سوئیفت پول حواله کنیم چه اطلاعاتی نیاز داریم ؟

مهمترین اطلاعات نام بانک , شماره حساب , نام حساب , کد سوئیفت میباشد و برای انجام حواله نیاز میباشد این اطلاعات به درستی ارسال شود .

 

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید میتوانید با کارشناسان پشتیبانی صرافی ستین در هر زمان تماس بگیرید ما پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود .